Již druhým rokem za sebou kraluje českým ekonomickým vysokým školám Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. Tedy alespoň podle žebříčku, který pravidelně začátkem roku přinášejí HN.

Institut opět vynikl hlavně v tom, kolik studentů vysílá na zahraniční stáže. V loňském roce alespoň na semestr vycestovalo deset procent všech studentů. Škola uspěla i díky tomu, že dbá na výchovu svých doktorandů. Na zisku titulu PhD. tu pracuje 7,8 procenta z celkového počtu 784 studentů.

„Náš recept na kvalitní ekonomickou školu má tři hlavní ingredience: zevrubnou matematickou přípravu, mezinárodní prostředí a péči o talenty. Školu neustále zlepšujeme a inovujeme. Snažíme se podpořit vyučující oddané svému oboru, nekompromisně hodnotíme výuku i výzkum dle kvality a sbíráme zpětnou vazbu od absolventů a podnikové sféry,“ říká ředitel Institutu ekonomických studií Martin Gregor.

„Máme zkušenost, že čeští a slovenští studenti, kteří nerezignovali na střední škole na výuku matematiky, jsou v průměru šikovní a mají šanci na úspěch. Často jejich motivaci ale sráží dojem, že české prostředí není úplně meritokratické. I v tomto tkví úspěch kvalitní školy – musí své studenty přesvědčit, že píle a snaha se jim vyplatí. A že pokud si nevytyčí náročné cíle nyní, když je jim dvacet, už si je nedají nikdy,“ dodává Gregor.


Jak přesně studium na IES FSV UK vypadá? Co všechno by měl uchazeč o studium umět a znát? Co se naučí? A kde najde uplatnění na trhu práce? Ptali jste se Martina Gregora on-line.


Podrobné výsledky žebříčku vysokých škol byly zveřejněny v Hospodářských novinách.

ctete ctvrtek