reklama
reklama
8. 9. 2008 | poslední aktualizace: 8. 9. 2008  13:20

Jak hledat to pravé místo?

Existují věci, které můžete udělat během pohovoru a které vám pomohou určit, zda je příležitost pro vás tou skutečně správnou. Odbornice na kariéru D. Brownová-Wolkmanová tvrdí, že každý uchazeč by si měl položit následujících šest otázek:

- Kdo bude můj šéf? Věnujte velkou pozornost, jak si „sednete“ s vaším budoucím nadřízeným, protože tato osoba bude držet klíče k vašemu úspěchu a spokojenosti v dané pozici.

- Líbí se vám vaši budoucí kolegové? Požádejte, zda byste se nemohli setkat s vašimi budoucími kolegy, než nabídku přijmete. Pokud vycítíte problém, naslouchejte svému vnitřnímu hlasu – první dojem zde bývá často správný.

- Koho se snažíte přesvědčit? Měli byste se snažit – mimo to, že se snažíte místo získat – také určit, zda vám firma, kde se ucházíte o místo, bude skutečně vyhovovat. Zapomeňte na své ego a zaměřte se také na to, proč a jak moc skutečně chcete tuto pozici.

- Co je pro vás nejdůležitější? Než zabřednete příliš hluboko do procesu výběrového řízení, udělejte si pořádek ve svých prioritách. Pokud to uděláte v předstihu, budete mít velkou výhodu a při pohovoru na jazyku ty správné otázky.

- Je to vhodná pozici jen na teď? Vaše osobní finance vám možná diktují, že musíte akceptovat místo jiné, než byste rádi. Pokud berete nějaké místo jen z nouze, plánujte již také strategii odchodu.

- Koho se snažíte obalamutit? Neslibujte nic, co nemůžete slíbit – nakonec za to zaplatíte vy a vaše kariéra. Možná dokážete oklamat lidi při pohovoru a místo získat, pak ale budete muset klamat sami sebe.

Zdroj: HotJobs.com, insite

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama