reklama
reklama
24. 4. 2020 | poslední aktualizace: 24. 4. 2020  09:10
Whittehurst prezidentem IBM

Jim Whittehurst prezidentem IBM a předsedou správní rady Red Hatu

Prezidentem IBM byl jmenován Jim Whitehurst, který doposud působil jako prezident a výkonný ředitel Red Hatu. Zároveň bude v Red Hatu nadále působit jako předseda správní rady.
ICT Revue
Jim Whittehurst, prezident IBM a předseda správní rady společnosti Red Hat
Jim Whittehurst, prezident IBM a předseda správní rady společnosti Red Hat
autor: IBM

Jim Whittehurst dohlížel během svého působení v Red Hatu na expanzi společnosti a zvýšení jejího vlivu napříč technologickým odvětvím. Jeho působení mělo zásadní vliv na růst tržeb z více než 500 milionů dolarů na téměř 3 miliardy dolarů ve fiskálním roce 2018, stejně jako zásadní akvizici Red Hatu společností IBM za 39 miliard dolarů v roce 2019.

Pod jeho vedením byl Red Hat šestkrát součástí žebříčku magazínu Forbes “Nejinovativnější světové společnosti” a v letech 2019 a 2020 byl také součástí žebříčku “Nejobdivovanější společnosti” vydávaných Fortune.

„Po více než deseti letech spolupráce můžu bez pochyby říct, že Paul byl pro vedení Red Hatu přirozená volba. Vzhledem k tomu, že byl hybnou silou pro produktovou strategii Red Hatu po téměř dvě dekády, je úzce zapojen do určování směru, jakým se firma bude ubírat, a má jedinečný náhled do toho, jak pomoci zákazníkům a partnerům vytěžit co nejvíc z jejich cloudové strategie. Paul je osvědčeným vůdcem a jeho závazek k prosazování principů open source a způsoby práce umožní Red Hatu nejen udržet aktuální tempo s požadavky na podnikové IT, ale také určovat směr s tím, jak se nastupující technologie postupně standardizují. Byla pro mě pocta a výsada mít možnost vést společnost shromažďující mnoho z těch nejlepších a nejchytřejších, které v našem odvětví máme, a velmi se těším, až uvidím, co Red Haťáci dokáží pod Paulovým vedením,” uvedl Jim Whitehurst, prezident IBM.

Kromě své role jako prezidenta IBM se stává předsedou správní rady Red Hatu, kde nahradí Arvinda Krishnu, který je nyní CEO IBM.

Arvind Krishna, výkonný ředitel IBM k změně ve vedení Red Hatu řekl: „Red Hat je synonymum pro open source a hybridní cloud - dvě z největších hybných sil v našem odvětví. Paulovy hluboké inženýrské znalosti, produktová odbornost a vize pro naše odvětví z něj dělá toho pravého lídra, který může těžit z této příležitosti a v Red Hatu pohánět pokračující technologickou inovaci a zrychlovat růst.”

 

 

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama