reklama
reklama
22. 4. 2020 | poslední aktualizace: 22. 4. 2020  08:48
Klein jediným výkonným ředitelem společnosti SAP

Christian Klein se stává jediným výkonným ředitelem SAP, Jennifer Morgan ze společnosti odchází

Společnost SAP oznámila, že Christian Klein, jeden z dosavadních dvou výkonných ředitelů a člen výkonné rady, bude nadále působit jako jediný výkonný ředitel (CEO, Chief Executive Officer) společnosti. Jennifer Morgan, která s ním od října 2019 tuto roli sdílela, ze společnosti po dohodě s dozorčí radou ke konci dubna odchází.
ICT Revue
Christian Klein, CEO společnosti SAP
Christian Klein, CEO společnosti SAP
autor: SAP

Současná situace více než kdy jindy vyžaduje, aby společnosti byly schopné podnikat rychlé a rozhodné kroky. Protože to nejlépe zajistí vedení s jasnou strukturou, bylo rozhodnutí o přechodu z modelu dvou výkonných ředitelů na jediného CEO přijato dříve, než bylo původně plánováno, a to s cílem zajistit silné a jednoznačné řízení společnosti SAP.

Christian Klein (39) zahájil kariéru v SAP před dvěma desítkami let jako student, působil také jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA.

„Rád bych Jennifer poděkoval za mnohaletou spolupráci a partnerství. Během transformace SAP se velmi soustředila na zájmy a priority zákazníků, partnerů, akcionářů i zaměstnanců. Právě díky ní jsme si dokázali vybudovat silnou pozici v řešeních, která řídí zákaznickou či zaměstnaneckou zkušenost,“ okomentoval Christian Klein, výkonný ředitel SAP a člen výkonné rady.

Jennifer Morgan (48) nastoupila do společnosti SAP v roce 2004 a v říjnu 2019 byla spolu s Christianem Kleinem jmenována výkonnou ředitelkou. Předtím působila jako prezidentka Cloud Business Group, kde zodpovídala za řešení Qualtrics, SAP SuccessFactors, SAP Ariba, SAP Fieldglass, SAP Customer Experience a SAP Concur. V roce 2017 byla jmenována členkou výkonné rady.

 „Bylo mi velkou ctí řídit růst a inovace SAP v tolika oblastech. Momentální bezprecedentní změny ve světě ukázaly, že nastal ten pravý čas, aby společnost přešla na model jediného výkonného ředitele. Chtěla bych poděkovat Hasso Plattnerovi za příležitost vést tuto skvělou společnost a Christianovi, výkonné radě a celému týmu společnosti SAP přeji hodně úspěchů při dalším rozvoji společnosti,“ dodala Jennifer Morgan ke svému odchodu ze společnosti SAP.

„Děkuji Jennifer za vše, co udělala pro naši společnost, naše lidi i zákazníky,“ řekl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP, a dodal: „Tato změna přichází v době, kdy na celém světě panuje velká nejistota, plně však věřím Christianově vizi a jeho schopnostem vést SAP směrem k dalšímu růstu, inovacím a zákaznickým úspěchům."

 

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama