reklama
reklama
30. 3. 2020 | poslední aktualizace: 31. 3. 2020  11:08

Jak se připravit na dobu po epidemii? Naučte se programovat, statistiku nebo cizí jazyk, jde to i zdarma

 
Simona Schröderová

Koronavirus a s ním spojená opatření tvrdě zasahují ekonomiky napříč světem. Česká ekonomika podle odhadů může klesnout i o deset procent a s tím poroste i nezaměstnanost. Bez práce se ocitnou stovky tisíc lidí, některá odvětví pravděpodobně zaniknou. Ekonomika je tak na prahu transformace a lidé se budou muset přizpůsobit.

Rekvalifikační kurzy stojí běžně v řádech desítek tisíc korun a lidé si je většinou musí platit sami. Existuje ale výrazně levnější alternativa a může být i zdarma. Jsou jí on-line kurzy, v nichž se lze naučit programovat, statistiku, cizí jazyk nebo si jen rozšířit znalosti či uspokojit svou touhu po poznání. Na on-line výuku přechází v časech koronaviru navíc i některé české univerzity, s veřejnými on-line přednáškami se přidal například i bývalý prezident Václav Klaus.

Nejlepší příležitost pustit se do sebevzdělávání je proto nyní, kdy řada platforem nabízí v časech koronaviru zdarma i kurzy, které jsou běžně zpoplatněné. Přinášíme výběr on-line platforem, které vám pomohou připravit se na svět po epidemii a na následující desetiletí.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama