reklama
reklama
10. 3. 2020 | poslední aktualizace: 10. 3. 2020  12:00
Goeckeler výkonným ředitelem Western Digital

David Goeckeler jmenován výkonným ředitelem společnosti Western Digital

Společnost Western Digital oznámila jméno nového výkonného ředitele a člena představenstva. Je jím David Goeckeler, který se ujímá funkce 9. března 2020. David Goeckeler je zkušený manažer, který devatenáct let pracoval ve společnosti Cisco, kde se podílel na definici a rozvoji toho, co je dnes považováno za nejlepší produktové a technologické portfolio v historii společnosti. David Goeckeler nahradí Steva Milligana, který již dříve oznámil svůj záměr odejít do penze.
ICT Revue
David Goeckeler, výkonný ředitel společnosti Western Digital
David Goeckeler, výkonný ředitel společnosti Western Digital
autor: Western Digital

David Goeckeler byl dosud výkonným viceprezidentem a generálním manažerem společnosti Cisco se zodpovědností za obchod v segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů. Vedl globální tým vice než 25 000 inženýrů a programátorů, byl zodpovědný za strategii rozvoje segmentu počítačových sítí a bezpečnostních systémů, rozšiřování trhů, včetně rozvoje obchodních aktivit s rostoucím portfoliem produktů a strategických akvizic.

„David je silnou osobností pro období změn s výjimečnou profesní historií orientovanou na zisk a samotný základ podnikání. Současně je schopen se prezentovat inovativní úspěšnou obchodní strategií, která expandovala na nové trhy a generovala nový zdroj příjmů,” říká Matthew Massengill, předseda představenstva společnosti Western Digital, a dodává: „S praxí softwarového inženýra a zkušenostmi získanými při řízení velkých projektů rozvoje polovodičových technologií, s hloubkou jeho technologických zkušeností, obchodních dovedností a profesní historií budování a řízení společností s globálním dosahem, to vše jej dělá tou správnou osobou pro vedení společnosti Western Digital ve světě, který je stále více řízen datovými aplikacemi i samotnými daty.”

„Naše odvětví je postaveno před milník, kdy zákazník, ať už malý nebo velký, kdekoli na světě využívá obchodní infrastrukturu, která je řízena softwarovými aplikacemi, zprovozněna daty a poháněna cloudovými službami. Tento megatrend dosáhl právě nyní své nástupní fáze a bude generovat masivní vlnu nových příležitostí,” říká David Goeckeler a dodává: "V tomto IT prostředí s explozivním nárůstem digitálně propojených zařízení zaznamenáme rostoucí tlak na přístup k datům. Se škálovatelnými pevnými disky a polovodičovými paměťovými médii má společnost Western Digital silnou pozici kapitalizovat tyto nové rostoucí příležitosti a posouvat hranice jak softwarových, tak hardwarových inovací v rámci extrémně důležitého technologického odvětví.”

David Goeckeler je držitelem bakalářského titulu z informatiky a matematiky (University of Missouri, Columbia), magisterského titulu z informatiky (University of Illinois) a dvou magisterských titulů z ekonomiky a řízení (Columbia University a University of California, Berkeley). Goeckeler je široce uznávaným odborníkem pro své vůdčí vlastnosti a pracovní výkon. V roce 2012 obdržel ocenění Frost and Sullivan’s Excellence Award.

Steve Milligan pro zajištění bezproblémového předání funkcí zůstane ve vedení společnosti v poradní roli až do září roku 2020.

 

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama