reklama
reklama
7. 2. 2020 | poslední aktualizace: 7. 2. 2020  00:00

Lemplové a korupčníci teď budou mít větší strach, říká organizátor nedávného hackathonu Vondráček

 
Luboš Kreč
Luboš Kreč
šéfredaktor iHNed.cz

Když si sedáme do křesílek s výhledem na skály v pražské Troji, jen rozhodí rukama: "To je ta slavná zasedačka. Tady seděli Babiš s Havlíčkem." Od víkendového hackathonu, na němž parta programátorů vytvořila e-shop na dálniční známky, už sice uběhlo 10 dní, ale Tomáš Vondráček, hlavní organizátor akce, s ní stále ještě žije. "Teď se ozývají zahraniční média, je na nás najednou vidět. Zbystřila i konkurence. Na to nejsme zvyklí," říká podnikatel a usrkává rybízovou limonádu, kterou mu donesli z firemního baru. Že se na čas stal asi nejslavnějším ajťákem v zemi, mu prý nevadí, ačkoli pozornost normálně nevyhledává: "To, co jsme rozpoutali, je větší než já nebo moje firmy. Lidé vyslali signál, že tu jsou, že politiky kontrolují a že se nebudou bát ozvat."

HN: Často jsem v posledních týdnech slyšel dotaz, kde se vzal ten Tomáš Vondráček. Takže se ptám: Kde jste se vzal?

Normálně si zakládám na tom, že se necpu dopředu. Což jsem v posledních pár týdnech dost porušil. Ale když to hodně zkrátím, podnikám od 18 let, věnuji se několika oborům a jedním z nich je IT.

HN: Vystudoval jste informatiku?

Nemám vysokou školu. Na střední v Plzni, odkud pocházím, jsem absolvoval počítačovou automatiku. Na přelomu 80. a 90. let jsme v podstatě dělali Pascal v ruštině (Pascal je legendární, už nevyužívaný programovací jazyk − pozn. red.). K počítačům mám tedy historicky vztah, ale právě střední škola byla důvod, proč jsem se zařekl, že se počítačům nebudu věnovat. Ale časem mě stejně dohnaly.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama