reklama
reklama
5. 2. 2020 | poslední aktualizace: 6. 2. 2020  09:43

Martin Hančar ředitelem Elektrárny Dětmarovice patřící skupině ČEZ

Novým generálním ředitelem Elektrárny Dětmarovice se v lednu stal Martin Hančar, který v posledních letech šéfoval polské elektrárně CEZ Skawina nedaleko Krakova. Na pozici ředitele největší černouhelné elektrárny v Česku nahradil Vlastimíra Kontrika, který odešel do důchodu.
-rkp
Martin Hančar, ředitel Elektrárny Dětmarovice
Martin Hančar, ředitel Elektrárny Dětmarovice
autor: ČEZ

Martin Hančar (57) vystudoval elektroenergetiku na Vysokém učení technickém v Brně, od roku 1991 až dosud působí s šestiletou pauzou ve Skupině ČEZ. Prostředí Elektrárny Dětmarovice zná, pracoval tam v letech 1991–2002.

V posledních deseti letech vedl elektrárnu CEZ Skawina, která stejně jako ta dětmarovická spaluje černé uhlí a vyrábí z něj elektřinu a teplo, kterým zásobuje město Skawina a jihozápadní část Krakova.

„Dá se říct, že je o návrat domů, takže na práci v Elektrárně Dětmarovice se moc těším. Navíc můžu navázat na výbornou práci Vlastimíra Kontrika, za jehož ředitelování prošla elektrárna výraznou modernizací a nyní splňuje všechny ekologické limity, které začnou v Evropské unii platit až v roce 2021,“ řekl nový ředitel.

Martin Hančar je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase se věnuje rodině, mezi jeho největší koníčky patří cestování a sport, zvláště lyžování.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama