reklama
reklama
29. 1. 2020 | poslední aktualizace: 29. 1. 2020  10:54

Ve škole za knipl Boeingu: na pražské dopravce vzniklo letecké výcvikové centrum s řízením leteckého provozu

rn
Čtěte více o: letadlo | řízení | Boeing | škola | vzdělávání | pilot
Simulátor kokpitu Boeing 737NG
Simulátor kokpitu Boeing 737NG
autor: Gebrüder Weiss

V budově Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy dopravní v Masné ulici v Praze vznikla hodně neobvyklá učebna. Její součástí je kokpit dopravního letadla a pracoviště pro řízení leteckého provozu. Jde o jedno z nejkomplexnějších leteckých výukových center v České republice.

„Naše výcvikové centrum simuluje nejen ovládání dopravního letounu Boeing 737NG do nejmenších detailů, ale také nabízí reálnou spolupráci se simulátorem řízení letového provozu. Náš systém umí do simulace promítnout i skutečné, momentální počasí. Když na Ruzyni nebo jiném letišti, kde se provádí výcvikové lety, začne bouřka nebo silný vítr, naši studenti za kniplem nebo u monitorů řízení provozu řeší stejné situace, jako právě sloužící směna v reálném provozu,“ říká Richard Burgr, vedoucí simulátorového týmu při VOŠ a SPŠ dopravní.

externí video: Letecké výcvikové centrum na pražské dopravce
Letecke_vycvikove_centrum_na_prazske_dopravce.jpg

Zřízení výukového centra umožnilo i partnerství s logistickou společností Gebrüder Weiss. „Studenti VOŠ a SPŠ Dopravní v Masné ulici v Praze jsou těmi, bez kterých se obor dopravy a logistiky do budoucna nemůže obejít. Těší nás být partnery vzdělávací instituce, která vychovává další generaci lidí, kteří svůj obor nejen milují, ale problematice dopravy a logistiky v jejích nejrůznějších podobách skutečně rozumí,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu firmy Gebrüder Weiss ČR.

 

Ta zároveň pomáhá dopravní škole s přípravou studentů v reálných podmínkách. „Každoročně umožňujeme části studentů provádět jejich praxi v našich provozech, pravidelně pořádáme odborné exkurze s výkladem pro žáky 3. a 4. ročníku a Gebrüder Weiss se může pochlubit i faktem, že za 27 let existence na českém trhu se řada absolventů SPŠD stala našimi kolegy,“ říká Jan Kodada.

Autoři: rn
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama