Poruchy mobilních handheldů představují problém pro řidiče doručovacích společností, zaměstnance skladů, maloobchodníky i záchranáře. V průměru handheldová mobilní zařízení s čtečkami čárových kódů selhávají více než 1,5krát ročně a jejich oprava nebo výměna trvá tři dny i déle. To má dopad na ekonomiku firem, které tato zařízení používaji. Podrobnosti odhalil aktuální průzkum výrobce Panasonic.

V průzkumu průměrně přes 70 procent pracovníků uvedlo, že jejich handheldové zařízení je náchylnější k selhání než ostatní technická zařízení, která používají. Handheldy jsou často vystaveny neopatrnému zacházení, protože ve skladu či při doručování zásilek je prioritou rychlost práce. Pracovníci také uvedli, že k poškození zařízení dochází různými způsoby, od pádů či polití, přes zanechání na mraze až po přejetí vozidlem. Větší odolnost těchto přístrojů by podle respondentů výrazným způsobem zvýšila jejich produktivitu. Firmy dnes odhadují, že by takovém případě byly v průměru o 41 procent produktivnější.

„Tato handheldová zařízení pro skenování čárových kódů se používají v sektorech, kde se počítá s každou sekundou,“ zdůraznil Jan Kaempfer, generální manažer marketingu Mobile Solutions Business Division pro Evropu.“ „Tlak na pracovníky je proto vysoký. Pracovní prostředí bývá často obtížné a vystavené povětrnostním vlivům, což má vliv na počet nehod se zařízením a také počet závad. Proto je více než kdy jindy důležité, aby nákupčí techniky chápali, jaké faktory hrají roli při konstrukci zařízení. Mezi ty nejdůležitější patří ergonomický design, zvýšená odolnost a technologické aspekty jako například baterie vyměnitelné za chodu a obrazovky čitelné i během dne.“

Průzkum pro Panasonic provedla společnost Opinion Matters.

 

Co z výzkumu dále vyplynulo?

Příčina problému:

Pád zařízení

45 %

Zanechání na horkém místě

29 %

Prostě to přestalo fungovat

27 %

Pád do vody

24 %

Přejetí vozidlem

22 %

Rozlití tekutiny na zařízení

20 %

Zanechání na studeném místě

11 %

Mezi nejčastější důsledky těchto nehod patří problémy s baterií, tlačítky, dotykovou obrazovkou či čtečkou čárových kódů.

 

Nejčastější příčiny selhání:

Potíže s baterií

38 %

Potíže s dotykovou obrazovkou

35 %

Zařízení přestalo řádně pracovat

31 %

Rozbitý displej

24 %

Tlačítka přestala fungovat

22 %

Selhání čtečky čárových kódů

22 %

 

I když zařízení pracovníkům fungují správně, uvedli, že je leckdy frustrují. Nejvíce frustrující aspekty handheldových zařízení jsou:

Pomalé nebo nepřesné čtení kódů

22 %

Absence možnosti používat v rukavicích

16 %

Váha

15 %

Malá výdrž baterie

15 %

Špatný design

10 %

 

Hlavní vylepšení designu, která by na svých handheldových zařízeních chtěli pracovníci vidět:

Povrch odolávající poškrábání

32 %

Pásek k uchycení na ruku nebo přes rameno

27 %

Povrch odrážející teplo

24 %

Snazší čištění

23 %

Baterie umožňující výměnu za provozu

22 %

Lépe čitelný displej

22 %

 

 

 

 

 

 

 

Související