reklama
reklama
27. 11. 2019 | poslední aktualizace: 28. 11. 2019  10:18

Twitter hodlá smazat neaktivní účty. Přimělo ho k tomu unijní nařízení o ochraně osobních dat

ČTK
ČTK
Podle zpravodajského serveru BBC je to poprvé, co Twitter ruší účty v tak masovém měřítku.
Podle zpravodajského serveru BBC je to poprvé, co Twitter ruší účty v tak masovém měřítku.
autor: Shutterstock

Sociální síť Twitter zruší účty uživatelů, kteří na ní v posledních šesti měsících nevyvíjeli žádnou aktivitu. Společnost ve středu uvedla, že je e-mailem upozorní, aby se do 11. prosince alespoň jednou připojili, jinak o svůj účet přijdou. Ke kroku ji prý přimělo unijní nařízení o ochraně osobních dat, které neaktivní uživatelé nemohou odsouhlasit.

Později se ale firma rozhodla rušení účtu odložit, musí totiž vyřešit, co se stane s účty zesnulých, které by během hromadného rušení byly také vymazány.

 

Podle zpravodajského serveru BBC je to poprvé, co Twitter ruší účty v tak masovém měřítku. Jako první přijdou na řadu konta uživatelů registrovaná mimo Spojené státy v čele s Evropou. Posléze ale firma zavře účty neaktivních uživatelů na celém světě. V budoucnu se chystá zavírat i účty těch, kteří se sice připojují, ale nevyvíjejí žádnou další aktivitu.

Twitter tvrdí, že mu krok umožní získat nad sítí větší kontrolu a zvýší jeho důvěryhodnost i pohodlí uživatelů. Uvolní se také dříve nedostupná, protože už obsazená uživatelská jména. Firma uvedla, že je zpřístupní Evropanům dříve než Američanům. Nesdělila, kolika účtů se její záměr dotkne, ale podle BBC by jich mělo být několik milionů.

Podle poslední výsledkové listiny registrovala společnost ve třetím čtvrtletí 145 milionů aktivních uživatelů. Jedním z nich je i americký prezident Donald Trump. Jemu ale e-mailové varování určitě nepřijde, protože na síti uveřejňuje tweety pravidelně.

Autoři: ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama