reklama
reklama
26. 11. 2019 | poslední aktualizace: 26. 11. 2019  11:43

Podívejte se na nejvýznamnější ženy českého práva. Získávají důležité pozice v EU i v advokacii

Alžběta Vejvodová
Alžběta Vejvodová
redaktorka týdeníku Ekonom
Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková (vpravo) a řídící partnerka Deloittu Diana Rádl Rogerová (vlevo).
Ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková (vpravo) a řídící partnerka Deloittu Diana Rádl Rogerová (vlevo).
autor: Lukáš Bíba

Na 126 advokátek, notářek, soudkyň, státních zástupkyň, akademiček, političek či podnikových právniček se letos probojovalo do přehledu významných právniček, který již popáté připravil odborný magazín Právní rádce. Nekorunované královny českého práva spojuje nejenom úspěšná kariéra, ale také maximální nasazení a vliv na chod své kanceláře či instituce, v níž působí.

Ženy v posledních letech napříč profesemi obsazují stále významnější pozice. Věra Jourová se tak například letos stala místopředsedkyní Evropské komise. Nejvyšší pozice v mezinárodní civilní misi, jakou aktuálně zastává český občan, také patří právničce. Je jí státní zástupkyně Jaroslava Novotná. Jako vedoucí exekutivní divize justiční a policejní mise Evropské unie v Kosovu vede mezinárodní soudce, státní zástupce a policisty podporující kosovské úřady při rozvoji právního státu.

Více slyšet jsou ženy také v advokacii. Partnerkami se stávají i v kancelářích, které dosud ženy na těchto pozicích neměly. Do ryze pánského klubu takto pronikla například Marcela Káňová v Císař, Češka, Smutný nebo Milena Hoffmanová v Baker McKenzie. Ženu má na místopředsednické pozici od letoška i Česká advokátní komora. Stala se jí partnerka Rödl & Partner Monika Novotná. V podnikovém právu už dokonce 45 procent vedoucích pozic zastávají ženy.

V pondělí večer se úspěšné reprezentantky právnické profese setkaly na slavnostním galavečeru, který přehled významných právniček již tradičně doprovází. Mluvilo se například o tom, které profese ženám vyhovují nejvíce nebo jak to zařídit, aby byly v právu více vidět.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama