reklama
reklama
21. 11. 2019 | poslední aktualizace: 22. 11. 2019  09:17

WeWork propustí po celém světě přes dva tisíce zaměstnanců. Chce snížit náklady a stabilizovat podnikání

ČTK
ČTK
Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a investičním bankéřem Joelem Schreiberem.
Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a investičním bankéřem Joelem Schreiberem.
autor: Reuters

Poskytovatel sdílených kanceláří WeWork propustí po celém světě zhruba 2400 zaměstnanců. Propouštění je součástí snahy snížit náklady a stabilizovat podnikání, uvedla firma. Ta měla na konci června 12 500 zaměstnanců.

Společnost se v řádu týdnů stala z miláčka Wall Street vyděděncem. Ještě v lednu se její hodnota odhadovala na 47 miliard dolarů (1,1 bilionu korun), v září pak firma plánovala primární nabídku akcií. Teď má finanční problémy a bojuje o přežití.

Firma dodala, že všichni zaměstnanci dostanou odstupné a další výhody a také pomoc při změně zaměstnaní.

Společnost zrušila plánovanou nabídku akcií 30. září, protože investoři se obávali rostoucích ztrát, nelíbil se jim ani podnikatelský model a řízení firmy. Spoluzakladatel Adam Neumann týden předtím rezignoval na funkci ředitele.

Dlouho očekávané propouštění je zatím největším krokem japonské technologické firmy SoftBank, která poskytla společnosti WeWork životně důležitých 9,5 miliardy dolarů a brzy by měla vlastnit 80 procent akcií. SoftBank chce zajistit, že se WeWork soustředí na své hlavní činnosti a ziskovost.

Společnost WeWork založil v roce 2010 Adam Neumann se svou ženou a investičním bankéřem Joelem Schreiberem. Z jedné sdílené kanceláře v New Yorku firma expandovala na 500 míst po celém světě. V Praze má WeWork kanceláře v paláci DRN na Národní třídě.

Postupem času se aktivity společnosti WeWork rozšířily do dalších oblastí, včetně zřizování škol a provozování bytových domů. Firma rychle expandovala, avšak bez jasné cesty k ziskovosti, uvedla agentura Reuters.

V prvním pololetí tohoto roku společnost vykázala ztrátu 900 milionů dolarů, výnosy ale zdvojnásobila na 1,54 miliardy dolarů.

Autoři: ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama