reklama
reklama
5. 11. 2019 | poslední aktualizace: 6. 11. 2019  13:19

Nechceme v médiích oligarchy, ale standardní vydavatele, říká autor zákona, který má na Slovensku omezit vliv Penty

 
Martin Ehl
Martin Ehl
hlavní analytik HN

Miroslav Beblavý, předseda strany Spolu, je spoluautorem a spolupředkladatelem návrhu přezdívaného lex Haščák v parlamentu. Lex Haščák reaguje na skandály kolem údajného vlivu spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka v souvislosti s uniklými nahrávkami v kauze Gorila a podnikatele Mariána Kočnera.

Strana Spolu je členem koalice Progresivní Slovensko/Spolu, která má v průzkumech šanci získat zhruba třináct procent hlasů voličů a čeká se, že bude sestavovat vítěznou koalici po příštích parlamentních volbách. 

Proč zákon navrhujete teď, kdy není rozhodně jisté, že uspějete? Kdybyste zákon předložili po volbách, kdy se čeká, že budete sestavovat vládní koalici, měl by šanci na úspěch. Teď to vypadá jako snaha o předvolební zviditelnění…

My v tom nevidíme žádný rozpor. To, že to děláme teď, nevylučuje, či spíš zvyšuje šance, že to budeme schopni udělat po volbách. Pro takovou zásadní změnu si chceme vybudovat politickou podporu. A to se dá udělat jedině tím, že se o tom bude jednat. Oslovujeme opoziční strany a snažíme se budovat širší podporu než jen naší koalice. Součástí toho je i oficiální předložení v parlamentu, protože více partnerů řeklo, že se k tomu dokážou vyjádřit závazně až ve chvíli, kdy uvidí text. Nějaká šance tady je, i když malá, že i současná vládní koalice by mohla pod tlakem něco takového podpořit. Nedávno jsem byl v televizní relaci Markízy Na tělo s Erikem Tomášem ze Směru a on to hned a priori nevyloučil, což většinou s opozičními návrhy dělají.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama