reklama
reklama
28. 10. 2019 | poslední aktualizace: 28. 10. 2019  21:55

Chce Kellner od Novy peníze, nebo vliv? Možná obojí, v minulosti ukázal, že mu o nezávislost médií moc nejde

 
Luděk Vainert
Luděk Vainert
komentátor HN

Komu vrtalo hlavou, proč tradičně mlčenlivý až tajnůstkářský miliardář Petr Kellner letos v létě náhle pocítil potřebu deklarovat, že jeho PPF nemůže a nechce vstupovat do politiky, už nemusí tápat. PPF v noci z neděle na sváteční pondělí oznámila, že se dohodla na koupi mediální korporace CME, která vlastní řadu významných středoevropských televizí.

Pro Čechy je zásadní, že klenotem mezi nimi je TV Nova. Stanice, která v tuzemsku definovala podobu komerční televize, je extrémně výdělečná a prakticky po celou dobu je také nejsledovanější. S tím je rovněž spojen nemalý politický vliv. Automaticky se proto nabízí otázka, zda Petr Kellner stanici kupuje i proto, že tento vliv chce uplatňovat.

Že PPF takovou myšlenku odmítá, je pochopitelné. Tato finanční skupina je kvůli své velikosti (v Česku je zdaleka nejtěžší vahou), propojenosti s některými politiky (obzvlášť dobré vztahy má s posledními dvěma prezidenty) i následkem toho, že má velké obchodní zájmy v Číně, zákonitě pod drobnohledem. Petr Kellner jistě nebude tak otevřený, jako byl před čtyřmi lety spolumajitel Penty Marek Dospiva při koupi významného vydavatelství Vltava Labe Press a určitě nebude jako on veřejně mluvit o tom, že vlivné médium kupuje jako "atomový kufřík" na sebeobranu

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama