reklama
reklama
22. 10. 2019 | poslední aktualizace: 22. 10. 2019  09:56

Advokáti se mnohdy obohacují na úkor dlužníků, umožňují jim to někteří exekutoři, říká úřednice ministerstva spravedlnosti

 
Martin Biben
Martin Biben
redaktor

Ministerstvo spravedlnosti chce podle vedoucí oddělení exekutorů, notářů a advokátů Veroniky Štviertniové stopnout praxi, při které někteří exekutoři umožňují advokátům účtovat si při exekucích i úkony, které nejsou třeba. Například desetitisíce dlužníků českých pojišťoven tak dodnes splácejí, jak upozornily HN, o tisíce korun více, než by bylo správné. Nadbytečné úkony si v tomto případě nechal zaplatit pražský advokát Jan Ševčík. Prodražení každého z dluhů o několik tisíc korun mu vždy posvětil jeden z pětice exekutorů, se kterými spolupracoval.

"Obecně s praxí některých soudních exekutorů nesouhlasíme, odsuzujeme ji, protože advokáti se pak neoprávněně obohacují na úkor dlužníků," uvedla Štviertniová a dodala, že ministerstvo do konce roku vydá závaznou metodiku, která jasně popíše, které úkony si advokáti mohou účtovat. A pokud se exekutoři a advokáti nebudou podle metodiky řídit, bude dávat návrhy na kárná řízení. 

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama