reklama
reklama
14. 10. 2019 | poslední aktualizace: 14. 10. 2019  09:02

Jiří Kubík se stal šéfredaktorem Seznam Zprávy

Jiří Kubík se v průběhu října posunul z dosavadní pozice zástupce šéfredaktora do vedení redakce Seznam Zprávy. Do tvorby obsahu se nově zapojí Tomáš Pergler, Eva Moniová, Petr Kubica či Eliška Dokulilová.
-rkp
Čtěte více o: personálie | šéfredaktor | média
Jiří Kubík, šéfredaktor Seznam Zprávy
Jiří Kubík, šéfredaktor Seznam Zprávy
autor: Seznam.cz

Jiří Kubík působí v Seznam Zprávách od jejich startu v říjnu 2016. Lidé si ho vybaví mimo jiné díky pořadu Zvláštní vyšetřování, na kterém pracoval společně se Sabinou Slonkovou, nebo jako moderátora rozhovorového pořadu Výzva.

Roli šéfredaktora doposud zastával Jakub Unger souběžně se svou rolí ředitele divize Zpravodajství a rádií. „Zpravodajská redakce dostává samostatné vedení po třech a půl letech intenzivního budování a rozvoje. Od Jirky Kubíka očekávám, že bude dál posilovat vnímání Seznam Zpráv jako progresivního, seriózního média zaměřeného na původní investigaci, byznys a kvalitní analytickou a komentářovou žurnalistiku,“ řekl ke změně Jakub Unger. Kromě Kubíka je v nejužším vedení divize již od září Pierre Beneš jako manažer rozvoje rádií Expres FM a Classic Praha.

Redakce Seznam Zprávy hlásí v říjnu také další posily do svého autorského týmu.

Eliška Dokulilová přichází z DVTV a v Seznamu bude editorkou rozhovorů.

Zkušená ekonomická novinářka Eva Moniová, která dříve pracovala v denících MF Dnes či Lidových novinách, posílí v Seznam Zprávách redakci rubriky Byznys.

Původní videotvorbu Seznam Zpráv od října nově povede Petr Kubica, který přechází z České televize. Na Kavčích horách pracoval jako vedoucí producentské skupiny. V minulosti Kubica, který je také pedagogem FAMU, působil jako programový ředitel mezinárodního festivalu dokumentů v Jihlavě. 

Tomáš Pergler působil jako vedoucí feature týmu ve vydavatelství Economia, do Seznam Zpráv nastupuje jako senior reportér domácí redakce.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama