reklama
reklama
10. 10. 2019 | poslední aktualizace: 11. 10. 2019  12:49

Hopi podepsalo kontrakt s Nestlé za tři miliardy. Z Prostějova zajistí logistické služby po střední a východní Evropě

Rodinná logistická firma Hopi postaví v Prostějově za půl miliardy korun distribuční centrum, v kterém bude zajišťovat skladování a služby s přidanou hodnotou, jako je etiketování a balení zboží nebo vytváření displejů, pro švýcarský potravinářský kolos Nestlé. Zároveň bude zajišťovat dopravu po zemích střední a východní Evropy.
rn
Čtěte více o: Nestlé | distribuce
František Piškanin, majitel firmy Hopi
František Piškanin, majitel firmy Hopi
autor: archiv HN – Jan Rasch

Kontrakt v hodnotě tří miliard korun na komplexní logistické služby začne běžet od konce roku 2020. V Prostějově díky němu vznikne 160 nových pracovních míst. Denně se v novém logistickém centru, které bude mít kapacitu 90 tisíc palet a bude zahrnovat i vyspělejší automatizaci, odbaví přibližně 100 kamionů. Hopi bude zajišťovat jak přepravu do kamenných obchodů, tak pro online obchod Nestlé.

Koncept distribuce z jednoho místa včetně zajištění širších logistických služeb už Hopi realizovalo s dalšími nadnárodními skupinami jako P&G, Beiersdorf nebo Mondelez. Logistické služby pro Nestlé v současnosti zajišťuje společnost FM Logistic.

Logistickou firmu Hopi založil v roce 1992 František Piškanin nedaleko Karlových Varů. O 20 let později získal titul Podnikatel roku. Dnes má Hopi v Česku čtyři distribuční centra a působí také na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Do holdingu patří i potravinářské společnosti Hollandia a Farma Otročín.

Autoři: rn
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama