reklama
reklama
29. 7. 2019 | poslední aktualizace: 29. 7. 2019  16:09

Pfizer převezme svého rivala. Nový farmaceutický gigant si za rok přijde až na 20 miliard dolarů

ČTK
ČTK
Čtěte více o: farmacie | Pfizer | lék | akcie
Akcionáři Pfizeru budou v novém podniku vlastnit 57 procent, akcionáři Mylanu pak zbývajících 43 procent.
Akcionáři Pfizeru budou v novém podniku vlastnit 57 procent, akcionáři Mylanu pak zbývajících 43 procent.
autor: Shutterstock

Největší americká farmaceutická společnost Pfizer převezme výrobce generických léků Mylan. Toho spojí se svou podobně zaměřenou firmou Upjohn, nově vytvořený podnik pak bude mít roční tržby až 20 miliard dolarů (přes 460 miliard korun), uvedly v pondělí firmy ve společné tiskové zprávě. Na trhu se tak objeví nový farmaceutický gigant.

Do portfolia společnosti Upjohn patří například přípravek na potenci Viagra, lék na vysoký cholesterol Lipitor nebo přípravek na bolest a záněty Celebrex. Mylan je pak známý díky přípravku EpiPen, což je injekční roztok na zastavení život ohrožujících alergických reakcí.

Podle podmínek transakce, která se uskuteční formou převodu akcií, se každá akcie společnosti Mylan přemění na jednu akcii nové firmy. Akcionáři Pfizeru budou v novém podniku vlastnit 57 procent, akcionáři Mylanu pak zbývajících 43 procent.

Firmy předpokládají, že nově vytvořený podnik bude mít za rok 2020 tržby 19 miliard až 20 miliard dolarů. Zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) by se měl pohybovat od 7,5 miliardy do osmi miliard dolarů.

Akcie společnosti Mylan v reakci na zprávu zpevnily o více než 23 procent, zatímco akcie Pfizeru skoro o dvě procenta oslabily.

 

Autoři: ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama