reklama
reklama
10. 7. 2019 | poslední aktualizace: 10. 7. 2019  15:51

Kofola kupuje pražskou firmu Espresso, distributora kávy Café Reserva a čajů Dilmah s obratem 93 milionů

ČTK
ČTK
Čtěte více o: Kofola | káva | nápoje
Kofola má více než 1800 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku.
Kofola má více než 1800 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku.
autor: Kofola

Nápojářská skupina Kofola kupuje distributora kávy značky Café Reserva a čajů značky Dilmah, pražskou firmu Espresso. Cenu firmy nezveřejnily. Kofola to ve středu oznámila na svém webu.

Espresso má podle skupiny roční obrat 93 milionů korun a 32 zaměstnanců. Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Vyrábí kromě nápoje Kofola i nápoje a sirupy Jupí a Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Loni měla skupina tržby 7,12 miliardy a provozní zisk 443,7 milionu.

"Kofola ČeskoSlovensko a.s. a manželé Moravcovi, zakladatelé společnosti Espresso s.r.o., včera (v úterý) podepsali smlouvu o koupi stoprocentního podílu jejich firmy," oznámila skupina Kofola. Smluvní strany se podle skupiny dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

"Tato akvizice je pro nás úžasnou vstupenkou na trh s kávou. Vnímáme velké synergie s naším dosavadním gastro portfoliem a významné rozšíření stávající nabídky nealkoholických nápojů a bylinkových čajů," říká šéf Kofoly Jannis Samaras.

Společnost Espresso byla založena v roce 2002. V současnosti podle stránek svého e-shopu distribuuje kromě zmíněných značek kávy a čaje třeba horkou čokoládu, doplňky pro kavárny nebo kávovary.

Skupina Kofola sídlící v Ostravě má osm výrobních závodů v Česku, Polsku, na Slovensku, ve Slovinsku a Chorvatsku. Kofola má více než 1800 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku. Většinovým majitelem skupiny je společnost Aetos patřící rodině Samarasů a ostatním zakladatelům Kofoly, jimiž jsou akcionáři René Musila a Tomáš Jendřejek.

 

Autoři: red, ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama