reklama
reklama
20. 6. 2019 | poslední aktualizace: 20. 6. 2019  09:04

Rostislav Dvořák potřetí zvolen předsedou Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD)

Na 28. valném shromáždění Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD), které se konalo v pondělí 17. června v Nymburku, zvolili přítomní delegáti členských družstev předsedu, představenstvo a kontrolní komisi svazu pro funkční období 2019-2023.
-rkp
Čtěte více o: personálie | předseda | svaz | družstvo | výroba
Rostislav Dvořák, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD)
Rostislav Dvořák, předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD)
autor: Michal Novotny

JUDr. Rostislav Dvořák byl zvolen předsedou SČMVD. V čele svazu zahajuje již své třetí funkční období, poprvé byl zvolen v roce 2011. Z celkového počtu 4 821 hlasů přítomných zástupců družstev obdržel 4 661 hlasů.

Nové představenstvo SČMVD, které má 15 členů, si následně zvolilo své místopředsedy. Prvním místopředsedou byl zvolen Leo Doseděl, předseda Moděva Konice, místopředsedou pro řešení problematiky družstev sídlících na území Čech Martin Beran, předseda Dřevotvar Jablonné nad Orlicí, a místopředsedkyní pro řešení problematiky družstev sídlících na území Moravy Jana Malá, předsedkyně Moravská ústředna Brno.

Předseda SČMVD Rostislav Dvořák je v současnosti rovněž předsedou představenstva Družstevní Asociace ČR, viceprezidentem Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, místopředsedou dozorčí rady Kooperativa pojišťovna, místopředsedou Výboru pro malé a střední podniky a výrobní družstva Rady vlády pro konkurenceschopnost a hospodářský růst, členem Rady vlády pro udržitelný rozvoj, místopředsedou Rady hospodářské a sociální dohody Kraje Vysočina, členem představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, členem představenstva Okresní hospodářské komory Jihlava a členem Správní rady Vysoké školy polytechnické Jihlava. České družstevnictví zastupuje v představenstvu mezinárodní organizace Družstva Evropa, v představenstvu Evropské konfederace výrobních a sociálních družstev CECOP a je rovněž členem výkonného výboru Mezinárodní organizace průmyslových a řemeslných výrobních družstev CICOPA. Před svým zvolením do funkce předsedy SČMVD v roce 2011 byl dlouholetým předsedou oděvního družstva Vývoj Třešť, které patří k nejúspěšnějším firmám v České republice.

Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj. Členskou základnu svazu tvoří 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama