reklama
reklama
6. 6. 2019 | poslední aktualizace: 6. 6. 2019  09:58
Chvátal provozním ředitelem společnosti CzechToll

Petr Chvátal provozním ředitelem společnosti CzechToll

Provozním ředitelem společnosti CzechToll se stal Petr Chvátal, zkušený manažer v oblasti IT a managementu. Ve vedení CzechToll bude Petr Chvátal zodpovědný za provozní řízení firmy a zajištění bezproblémového startu a následného provozu nového satelitního mýtného systému k 1. prosinci 2019.
ICT Revue
Čtěte více o: personálie | ředitel | mýtný systém
Petr Chvátal, provozní ředitel společnosti CzechToll
Petr Chvátal, provozní ředitel společnosti CzechToll
autor: CzechToll

Petr Chvátal má dlouholeté zkušenosti ze seniorních manažerských pozic. Jeho doménou jsou obory IT a telekomunikace. V letech 2015 až 2017 byl předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Informační služby – energetika, která poskytuje komplexní ICT služby.

Bohaté zkušenosti z oblasti řízení IT získal v letech 2011 až 2015 v nejvyšším vedení Českého rozhlasu. Na pozici CIO veřejnoprávního média transformoval IT organizaci v Českém rozhlase podle standardů ITIL, pod jeho vedením vznikla také dlouhodobá IT strategie organizace.

Před rokem 2011 působil jako obchodní a projektový manažer v českých pobočkách globálních společností Hewlet – Packard (2004-2011), Sun Microsystems (2000-2004) a Lucent Technologies (1997-2000).

„Projekt výstavby a provozu mýtného systému je skvělou příležitostí, jak můžeme řízení dopravy v ČR posunout o úroveň výše. Díky moderním technologiím totiž nemusí být mýtný systém jen nástrojem pro výběr peněz od dopravců. Velkou výzvou je prosadit jeho využití pro lepší řízení dopravy, optimalizaci investic do dopravní infrastruktury i pro celkové zvyšování bezpečnosti provozu na českých silnicích a dálnicích,“ uvádí Petr Chvátal.

Petr Chvátal je absolventem Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Hovoří plynně anglicky a rusky. Mezi jeho koníčky patří horolezectví, lyžování a elektronika.

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama