reklama
reklama
20. 5. 2019 | poslední aktualizace: 21. 5. 2019  09:24

Otázky a odpovědi: Dotkne se blokáda čínské firmy i těch, kdo mají telefon značky Huawei?

 
Otakar Schön
Otakar Schön
technologický editor

Americké firmy pravděpodobně přestanou obchodovat s čínským technologickým gigantem Huawei. K mimořádným opatřením budou muset americké podniky přistoupit po pondělním zařazení telekomunikační a hardwarové společnosti Huawei na černý seznam ministerstva obchodu. Ministerské rozhodnutí se opírá o středeční exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa, který kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí vyhlásil stav nouze.

Proč americké firmy nebudou dodávat své produkty Huaweii?

Výnos amerického prezidenta Trumpa zařadil Huawei na seznam firem, se kterými mohou americké firmy obchodovat pouze po získání speciálního povolení. Fakticky jde o zákaz obchodování. Zákaz se netýká pouze dodávek hmotných produktů, ale i softwaru a duševního vlastnictví.

Proč se zákaz týká Huaweie, a ne dalších čínských firem?

Huawei má na trhu specifickou pozici, jde o druhého největšího výrobce smartphonů, ale hlavně o největšího dodavatele telekomunikačních technologií pro operátory. Huawei se stal terčem amerických zpravodajských služeb zejména kvůli obavám z ovládnutí sítí nové generace, omezení se ale týkala primárně USA, nyní USA tlačí i na své spojence po celém světě.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama