reklama
reklama
9. 5. 2019 | poslední aktualizace: 9. 5. 2019  10:40

Test: Lenovo Legion Y740 je "dospělý" herní notebook s velkým zlepšením proti loňsku

 
Otakar Schön
Otakar Schön
technologický editor

Už je to skoro nuda opakovat, ale je jen málo možností, jak si pořídit skvěle vybavený notebook na náročnou práci, pokud to nemá být herní laptop. Možnost prodat dražší počítače i firemním zákazníkům si uvědomilo také Lenovo, které jinak v kancelářích boduje svou řadou notebooků ThinkPad a pracovními stanicemi ThinkStation.

Nová generace notebooků Legion vedle čistě profesionálních strojů nebude dělat ostudu, navíc se na nich dá velmi dobře bavit i s nejnovějšími hrami. Na první pohled přitom vypadá decentně  ne jako na úvodní fotce. Větší nápis Legion s prosvíceným logem uprostřed písmene je asi nejvýraznější grafický prvek, protože v základu je klávesnice i šasi prosvícené neutrální světle modrou barvou.

Místo křiklavých barev nebo agresivních tvarů zaujme hlavně netradiční konstrukce, kdy za kloubem displeje zůstává ještě pár centimetrů místa. Jde o nejvýraznější prvek notebooku, a to hned v několika ohledech.

Vše důležité vzadu

Legion 740Y 15ICH je notebook té nejklasičtější velikosti s úhlopříčkou obrazovky 15,6“, celkový design stroje je ale čistě moderní s tenkými liniemi, alespoň na notebook, který výkonem hravě překoná i nové kancelářské počítače. Zavřený počítač je "tlustý" jen dva centimetry a bez napájecího adaptéru váží 2,2 kilogramu. Docela tenké jsou i rámečky kolem obrazovky, letos už by centimetrové nebo větší pruhy plastu okolo displeje působily prehistoricky.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama