reklama
reklama
18. 4. 2019 | poslední aktualizace: 19. 4. 2019  15:08

Jiří Matula předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA)

Předsedou představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA) byl včera na další dva roky opětovně zvolen Jiří Matula ze společnosti UniCredit Leasing CZ. Místopředsedy asociace budou Jana Hanušová (ESSOX), která tuto funkci vykonávala i v minulém volebním období, a Karel Nováček (Factoring České spořitelny), dosavadní člen představenstva. Rozhodlo o tom představenstvo ČLFA, které se poprvé sešlo ve svém novém složení, jež vzešlo z členské schůze asociace konané 1. dubna. Mandát na nadcházející dvouleté volební období na ní obhájili i další dva členové představenstva: Pavel Fořt (ALD Automotive) a Pavel Prokop (ČSOB Leasing). Novými členy představenstva byli zvoleni Luděk Jírů (Home Credit) a Josef Langmayer (Raiffeisen Leasing).
-rkp
Jiří Matula, předseda představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA)
Jiří Matula, předseda představenstva České leasingové a finanční asociace (ČLFA)
autor: ČLFA

Jiří Matula (61) je výraznou osobností českého leasingového trhu. V letech 2006 až 2010 pracoval jako předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing CZ. Ve stejné době působil také v představenstvu ČLFA, od roku 2010 jako jeho předseda. V srpnu 2010 postoupil v rámci společnosti UniCredit Leasing na pozici regionálního manažera pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko a od konce roku 2011 byl generálním ředitelem UniCredit Leasing na Ukrajině. V roce 2013 se vrátil do čela společnosti UniCredit Leasing CZ, loni v dubnu byl podruhé zvolen do čela ČLFA.

Jiří Matula absolvoval v roce 1982 ČVUT v Praze, studoval také strategický management na Arthur D. Little. Svou kariéru zahájil jako správce IT sítě společnosti MUZO. Poté zastával pozici ředitele informačních technologií Živnostenské banky a byl předsedou představenstva společnosti Transfinance. Hovoří plynně anglicky a rusky.

Ve volném čase se věnuje golfu, divadlu a klasické hudbě.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama