reklama
reklama
9. 4. 2019 | poslední aktualizace: 9. 4. 2019  11:44

Pivovar Radegast postaví v Nošovicích novou plechovkou linku a centrální sklad. Náklad do něj pojede soustavou výtahů

V pivovaru v Nošovicích oficiálně začala výstavba nové plechovkové linky. Investice za více než 600 milionů korun zahrnuje i stavbu centrálního skladu o ploše 10 tisíc metrů čtverečních. Spuštění linky se plánuje na únor 2020.
rn
Slavnostní poklepání základního kamene na stavbu nové plechovkové linky v pivovaru Radegast
Slavnostní poklepání základního kamene na stavbu nové plechovkové linky v pivovaru Radegast
autor: Plzeňský Prazdroj

„Před dvěma lety jsme dokončili novou stáčecí plechovkovou linku v Plzni a letos investujeme do té v Nošovicích. Reagujeme tak na zvyšující se zájem spotřebitelů o naše produkty,“ uvedl Grant Liversage, generální ředitel společnosti Plzeňský Prazdroj, pod kterou Radegast patří.

Kapacita linky bude 60 tisíc plechovek za hodinu, respektive 200 až 300 tisíc hektolitrů za rok, a bude vyrábět nápoje ve čtyřech různých variantách (330, 400, 500, 550 ml). Součástí projektu je i výstavba nového centrálního skladu o rozloze zhruba dvou fotbalových hřišť, který má zajistit bezproblémovou expedici piva z plechovkové linky.

Technickou zvláštností je, že veškeré stočené pivo bude na své cestě na paletách ze stáčíren do nového skladu překonávat výškový rozdíl šesti metrů soustavou výtahů.

Podle Ivo Kaňáka, manažera závodu Radegast a vedoucího projektu, je důvodem pro výstavbu linky a skladu i rostoucí zájem o nákup piva v plechovkách.

Autoři: rn
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama