reklama
reklama
7. 4. 2019 | poslední aktualizace: 7. 4. 2019  10:57

Tomáš Hüner ředitelem provozní společnosti Smart Infrastructure společnosti Siemens

K 1. dubnu 2019 byl jmenován ředitelem provozní společnosti (operating company) Smart Infrastructure společnosti Siemens Tomáš Hüner. Cílem Smart Infrastructure je propojovat energetické systémy s širokým portfoliem stavebních technologií Siemens.
-rkp
Tomáš Hüner, ředitel provozní společnosti Smart Infrastructure společnosti Siemens
Tomáš Hüner, ředitel provozní společnosti Smart Infrastructure společnosti Siemens
autor: Siemens

Tomáš Hüner zastával funkci ministra průmyslu a obchodu od prosince 2017 do června 2018, po tuto dobu přerušil výkon funkce ředitele divize Energy Management ve společnosti Siemens.

Před nástupem do firmy Siemens v říjnu 2015 působil jako předseda dozorčí rady a ředitel energetických zdrojů společnosti Vršanská uhelná. V letech 2006 až 2014 pracoval jako předseda dozorčí rady společnosti ČEPS, současně, mezi roky 2011–2014, zastával pozici předsedy dozorčí rady společnosti OTE. Jako náměstek ministra průmyslu a obchodu vedl tvorbu legislativy a koncepcí v energetice a průmyslu (2006–2011). V letech 1994–2002 působil jako předseda představenstva a generální ředitel Severomoravská energetika.

Portfolio Smart Infrastructure zahrnuje jak oblast energetiky, tak technologií budov, na které jsou vznášeny, díky rostoucímu počtu obyvatel ve městech, stále větší nároky. Vedle tradičních řešení či produktů Smart Infrastructure klade důraz na trendy digitalizace, decentralizace a dekarbonizace, mimo jiné se zaměřuje na distribuované hospodaření s energiemi, smart grids, řešení pro elektromobilitu, integrační služby v rámci internetu věcí (IoT), efektivitu budov nebo akumulaci elektrické energie.

Společnost Siemens představila svou novou strukturu v srpnu loňského roku a v platnost vstoupila se začátkem nového fiskálního roku společnosti dne 1. října 2018. Její postupné zavádění bylo dokončeno k 31. březnu 2019. V rámci nové struktury byly sloučeny stávající divize společnosti (divize Energy Management, Building Technologies, Power and Gas, Digital Factory, Process Industries and Drives) a vznikly tři nové provozní společnosti: Smart Infrastructure, Digital Industries a Gas and Power. Do úrovně koncernu spadají také tři strategické společnosti – Siemens Healthineers, Siemens Gamesa Renewable Energy a Siemens Mobility.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama