reklama
reklama
21. 3. 2019 | poslední aktualizace: 21. 3. 2019  11:43

Lenovo pustilo AMD do profesionálních notebooků, na ThinkPadu E585 to nikdo ani nepozná

 
Otakar Schön
Otakar Schön
technologický editor

Rozdělení rolí bylo dlouho jasné. Intel neomezeně vládl světu osobních počítačů, notebooků i datových center a AMD přežívalo jako alternativa pro spořivé domácí uživatele nebo jako základ nejhorších notebooků na trhu. Během posledních pár let se ale situace změnila. AMD začalo Intel dohánět i předhánět ve výkonu díky nové architektuře procesorů Ryzen. Nyní se konečně se dostává i do normálních notebooků.

Vlastně je na světě málo počítačů, které nesou takovou prestiž jako ThinkPady. Samozřejmě, Macbooky jsou sexy, ale ThinkPady jsou synonymum korporátu, spolehlivosti a výkonu. Pro AMD je tedy výhrou, že se do jedné řady ThinkPadů dostalo. Fakt, že to ani v testech není propadák, je příjemný bonus. Jak dobře ale funguje kombinace procesoru Ryzen 7 a grafického čipu Radeon Vega 10 v praxi? Na to není tak jednoduché odpovědět.

Výhodu na své straně má nicméně notebook s čipy od AMD hned zpočátku – patří totiž mezi vůbec nejlevnější notebooky vybavené 16 GB operační paměti, a to je u pracovního stroje silná výhoda. Další výhodou je fakt, že se bavíme stále o ThinkPadu, a to znamená třeba klávesnici se skvělou odezvou na stisk. Už jste zvědaví?

ThinkPad e858 je první byznysový notebook s procesory AMD Ryzen
Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama