reklama
reklama
28. 2. 2019 | poslední aktualizace: 28. 2. 2019  08:46

Tomáš Čermák vede novou společnost SSI Energy

SSI Group, která na českém a slovenském trhu poskytuje služby integrovaného facility managementu, založila novou společnost SSI Energy. V jejím čele stojí odborník z nejpovolanějších - Tomáš Čermák, který s oblastí energetiky a facility managementu spojil celou svou dosavadní profesní kariéru.
-rkp
Čtěte více o: personálie | energetika
Tomáš Čermák vede novou společnost SSI Energy
Tomáš Čermák vede novou společnost SSI Energy
autor: SSI Group

Tomáš Čermák (44) je absolventem oboru Pozemní stavby v krajině, který je kombinací studia jak na ČVUT v Praze, Stavební fakultě, tak Fakultě životního prostředí na ČZU, studium zakončil inženýrským titulem v roce 1999.

Velkým přínosem pro SSI Group jsou jeho dlouhodobé zkušenosti v oboru energetiky a facility managementu. Po studiu na vysoké škole pracoval pro společnosti specializující se na systémy řízení budov, kde zastával vyšší manažerské pozice. Následně strávil přes tři roky ve firmě KAF Facility (TFN A/S), kde se propracoval až na post ředitele divize facility managementu.

Od roku 2008 se Tomášova profesní dráha nasměrovala více do oblasti energetiky přestupem do nadnárodní společnosti Veolia Environnement. Zde si prošel divizemi energetiky a environmentálního prostředí a specializoval se na úsporné a inovační energetické projekty v průmyslovém prostředí středně velkých až nadnárodní korporací. Od počátku až do roku 2016 zastával pozice přímo odpovědné jednatelům společnosti. Před nástupem do SSI Group pracoval na pozici manažera úsporných projektů EC a EPC ve společnosti ČEZ ESCO ze skupiny ČEZ.

Tomáš Čermák se během své kariéry podílel na řadě úspěšných projektů po celé České republice a na Slovensku. Byl odpovědný za komplexní modernizace energetiky zákazníků od fáze studie, tedy hledání efektivních a úsporných řešení, až po realizaci investice a přechod do ostrého provozu. Příkladem jsou zákazníci IKEA ČR a SK, Heineken v Krušovicích, Faurecia ČR a SK, Plzeňský Prazdroj, pivovar Velké Popovice, OKD,  ASSA ABLOY (FAB), Tepelné hospodářství města Kdyně, Janské Lázně či Národní Banka Slovenska.

Nová společnost SSI Energy je logickým vyústěním požadavků klientů na více sofistikované služby s větším potenciálem úspor a zároveň převzetím odpovědnosti a rizik za dlouhodobé řízení a provozování energetických zařízení budov. Tento proces jde ruku v ruce s budováním vzájemné důvěry se zákazníkem, které začíná každodenní dřinou, při poskytování služeb facility managementu, a přirozeně přechází v úplnou modernizaci energetiky, hrazenou z přesně definovaných úsporných opatření. 

Právě dnes patří energetika k oblastem, které skýtají největší potenciál pro úspory a inovace jak z hlediska vlastníků a správců, tak i koncových uživatelů. Nastavení celkové strategie a její naplňování jsou hlavními úkoly Tomáše Čermáka, který už aktivně pracuje na řadě zakázek pro stávající i nové klienty SSI Group. "Na trhu je jen málo profesionálů jako Tomáš. Vedle řady jeho předností oceňujeme jeho letité zkušenosti i z oblasti obnovitelných zdrojů, skvělou znalost trhu a celého prostředí, stejně jako zanícení pro technologické inovace v oblasti výroby i distribuce tepla a elektrické energie," říká Jan Vodrážka, majitel SSI Group.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama