reklama
reklama
19. 2. 2019 | poslední aktualizace: 23. 2. 2019  08:01

Krátkodobý zisk mě nezajímá, vytváříme hodnoty, říká finanční princ Švédska. Kvůli brexitu jeho firmy plní sklady

 
Václav Lavička
Václav Lavička
redaktor

Rodina Wallenbergových z průmyslově vyspělého Švédska patří v Evropě k největším investorům. Získala významné majetkové podíly především ve firmách se severskými kořeny. Jacoba Wallenberga, předsedu správní rady společnosti Investor AB, ovládané jeho rodinou, o to více zneklidňuje nejistota panující kolem brexitu. Stejně tak obchodní konflikty mezi USA a jeho hlavními partnery.

Politická rizika a hrozba "tvrdého brexitu" už četné podniky kontrolované společností Investor AB nutí přizpůsobovat se. Především hromadit zboží na skladech, aby nebyly po neuspořádaném odchodu Británie z Evropské unie narušeny dodávky.

Švédská podnikatelská dynastie Wallenbergových v současné době spravuje ve firmách, v nichž drží významné akciové podíly, majetek v přepočtu zhruba za 37 miliard dolarů. A mnohé tyto firmy, jako například Electrolux nebo výrobce léčiv AstraZeneca, podnikají globálně a jsou odkázány na exportní trhy.

"V podnikání se řídíme zásadou, že se nelze orientovat na krátkodobé zisky. Naším cílem je vytvářet hodnotu pro firmy, do nichž jsme investovali a kde máme zájem o jejich dlouhodobý rozvoj," prohlásil v nedávném rozhovoru pro švýcarský list Neue Zürcher Zeitung Jacob Wallenberg, od roku 2005 předseda správní rady společnosti Investor AB.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama