reklama
reklama
4. 2. 2019 | poslední aktualizace: 4. 2. 2019  09:18
Sochorová ředitelkou pro významné zákazníky Microsoftu

Alena Sochorová ředitelkou týmu pro významné zákazníky v Česku a na Slovensku společnosti Microsoft

Obchodní ředitelkou Microsoftu pro segment velkých zákazníků (enterprise) v Česku a na Slovensku se od 1. února 2018 stala Alena Sochorová. Jejím úkolem bude dále posilovat pozici Microsoftu jako strategického poradce pro digitální transformaci velkých organizací s důrazem na odpovědné využití umělé inteligence.
ICT Revue
Čtěte více o: personálie | ředitel | ICT | software | Microsoft
Alena Sochorová, ředitelka týmu pro významné zákazníky v Česku a na Slovensku společnosti Microsoft
Alena Sochorová, ředitelka týmu pro významné zákazníky v Česku a na Slovensku společnosti Microsoft
autor: Microsoft ČR

Alena Sochorová nastoupila do Microsoftu v říjnu 2018 jako ředitelka strategie pro digitální transformaci. Na začátku roku 2019 převzala také roli lídra pro umělou inteligenci, kterou zastává i nadále. Do Microsoftu přišla z pozice výkonné ředitelky pro konzultační služby v Accenture.

Na mé práci mě vždy nejvíce bavilo trávit čas se zákazníky a hledat cesty, jak rozvíjet jejich byznys,“ uvedla Alena Sochorová. „To se neobejde bez progresivního využívání nových technologií. Microsoft v posledních letech udělal obrovský kus práce, aby potvrdil svou pozici relevantního partnera pro inovace v digitálním věku. Mám radost, že mohu být součástí tohoto týmu a spoluutvářet budoucnost nejen českého a slovenského byznysu, ale díky našim komunitním programům i celé společnosti.“

Před příchodem do Microsoftu působila 22 let ve společnosti Accenture, posledních sedm let jako výkonná ředitelka pro konzultační služby v odvětví telekomunikací, médií a technologií. V této roli vedla tým dodávající transformační projekty pro významné firmy v regionu střední a východní Evropy. Před Accenture pracovala pro Kmart International Headquarters v Praze.

Alena Sochorová je absolventkou Masarykovy univerzity v Brně. MBA získala na Katz Business School, University of Pittsburgh, USA.

Mimo práci věnuje většinu svého času svým dvěma synům, ale také psovi, dvěma kočkám a velké zahradě. Ráda čte, chodí na koncerty a dívá se na filmy.

 

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama