reklama
reklama
21. 12. 2018 | poslední aktualizace: 21. 12. 2018  15:09

Největší český satelitní operátor M7 Group koupí satelitní služby Liberty Global ve východní Evropě

ČTK
ČTK
Čtěte více o: satelit | operátor
M7 Group provozuje v Česku a na Slovensku satelitní platformu Skylink - Ilustrační foto.
M7 Group provozuje v Česku a na Slovensku satelitní platformu Skylink - Ilustrační foto.
autor: Shutterstock

Společnost M7 Group, která v tuzemsku a na Slovensku provozuje satelitní platformu Skylink, koupí satelitní část firmy Liberty Global v ČR, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku. Transakce podléhá schválení regulátora. Firma to v pátek oznámila v tiskové zprávě. 

Největší tuzemský satelitní operátor M7 Group tak získá zhruba 800 tisíc nových zákazníků, které měla Liberty Global v zemích východní Evropy. Liberty Global poskytuje v Maďarsku satelitní služby pod značkou UPC Direct, v Česku a na Slovensku jako freeSAT a v Rumunsku pod značkou FocusSat. Liberty Global letos v Česku a na Slovensku prodala kabelovou firmu UPC operátorovi Vodafone.

"Je to logická akvizice, která nám umožňuje konsolidovat aktivity satelitní televize společnosti Skylink na českém a slovenském trhu a zároveň vstoupit na dva nové trhy. Kromě toho budeme moci na těchto dvou nových trzích rozšiřovat svou hybridní satelitní a OTT TV platformu (televizní vysílání přes internet). Na našich stávajících trzích je platforma OTT již použita zhruba 15 až 20 procenty zákazníků," uvedl generální ředitel M7 Hans Troelstra.

Skylink má v Česku a na Slovensku podle loňských údajů celkem kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi jeden milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650 000 si předplácí některý z programových balíčků.

Vodafone oznámil převzetí některých aktivit poskytovatele kabelové televize a širokopásmových služeb Liberty Global letos v květnu. Transakce v hodnotě 18,4 miliardy eur (471 miliard korun) zahrnuje největší českou kabelovou společnost UPC, která poskytuje televizní služby, vysokorychlostní internet a služby spojené s telefonováním prostřednictvím pevné linky. Počet uživatelů internetu UPC v České republice v prvním čtvrtletí poprvé přesáhl půlmilionovou hranici.

Autoři: ČTK
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama