reklama
reklama
20. 11. 2018 | poslední aktualizace: 27. 6. 2019  12:48

Mapa: 14 projektů, které v příštích letech změní Prahu. Přestavba čeká náměstí v srdci města, vzniknou nové čtvrti i velký dopravní terminál

 
Petr Štěpán
Petr Štěpán
editor

Jen v listopadu představil Institut plánování a rozvoje Prahy šest projektů, které mění významná místa hlavního města. Obnovou v příštích letech projdou významné ulice i náměstí v centru města, podle plánů institutu i developerů by měly v Praze vznikat celé nové čtvrti a spolu s nimi tisícovky bytů, kanceláří a obchodů. 

Výraznou proměnou projde dejvické Vítězné náměstí, Malostranské náměstí nebo Karlovo náměstí, dílčí změny čekají i náměstí Republiky. Proměnou projde i několik tepen v centru města, kde přibudou cyklopruhy nebo bezbariérové zastávky. To se týká například Revoluční nebo Vinohradské ulice. 

Nejvýraznější změnou projdou čtvrti, jako je Smíchov, Karlín, Libeň nebo Žižkov. Na Smíchově má vzniknout velký dopravní terminál kombinující autobusovou a vlakovou dopravu, vedle toho v místě vznikne celá nová čtvrť.

O osudu Nákladového nádraží Žižkov ještě není rozhodnuto. Zatímco v severní části už může stavět developer, který už představil vizualizace, co se stane s historickou budovou, není úplně jasné. 

HN vybraly celkem 14 projektů, připravovaných IPR nebo developery, které změní tvář města. Ty znázorňuje mapa níže:

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama