reklama
reklama
18. 10. 2018 | poslední aktualizace: 18. 10. 2018  10:03

Britta Fünfstück bude od ledna v čele HARTMANN GROUP

Dozorčí rada HARTMANN GROUP, výrobce a distributora zdravotnických prostředků a hygienických pomůcek, informovala o jmenování Britty Fünfstück do pozice výkonné ředitelky a předsedkyně správní rady. Naváže na Andrease Joehleho, který obě funkce vykonával od roku 2013 a loni oznámil svůj odchod ze skupiny. Do správní rady zasedne Fünfstück 1. listopadu, pozici výkonné ředitelky přebere od 1. ledna 2019.
-rkp
Britta Fünfstück bude od ledna v čele HARTMANN GROUP
Britta Fünfstück bude od ledna v čele HARTMANN GROUP
autor: Hartman

Britta Fünfstück přichází do HARTMANN GROUP ze společnosti Clariant, globálního lídra v oblasti speciálních chemikálií, kde byla členkou top managementu. Na této pozici měla na starosti mimo jiné obchod s umělými a nátěrovými hmotami.

„Letos slaví HARTMANN 200. výročí svého založení. Od roku 1818, kdy ji Ludwig von Hartmann založil, se společnost stala předním světovým výrobcem zdravotnických prostředků a hygienických pomůcek,“ uvádí Jürgen Heckmann, předseda dozorčí rady skupiny HARTMANN, a dodává: „Britta Fünfstück se stala součástí linie vedení, díky které je dnes HARTMANN tím, čím je, a bude se podílet na jeho růstu.“

Britta Fünfstück je rakouskou občankou. Svou kariéru odstartovala v témže roce jako konzultantka ve společnosti Boston Consulting Group. Mezi léty 2000 a 2009 zastávala různé pozice v oblasti marketingu a prodeje, ale i vedoucí posty v oblasti strategie, plánování a akvizic ve zdravotní divizi společnosti Siemens AG v Německu a ve Spojených státech. V červenci 2009 se stala generální ředitelkou obchodní jednotky Siemens Molecular Imaging v USA, kde vedla tým více než o 2 500 zaměstnancích. Funkci ředitelky zastávala poté i v divizi klinických produktů v německém Erlangenu. Tam se podílela na vedení organizace více než s 9 000 lidmi, která expandovala do 12 různých oblastí, a sloužila jako členka výkonného výboru společnosti Siemens Healthcare.

„Být součástí společnosti HARTMANN GROUP je pro mě čest. Rostoucí trh se zdravotnickými potřebami potřebuje inovativní řešení, která zajistí lepší výsledky. HARTMANN GROUP má potenciál být ještě silnějším hráčem a jsem přesvědčena, že společně můžeme využít všech příležitostí a posunout se kupředu,“ říká Britta Fünfstück. „Lidé a firemní kultura jsou nejdůležitějšími prvky společnosti a moc se těším na spolupráci se všemi týmy HARTMANN GROUP po celém světě.“

Vystudovala obor inženýrská fyzika na Univerzitě Johannese Keplera v Linci.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama