reklama
reklama
17. 10. 2018 | poslední aktualizace: 17. 10. 2018  17:17

Vláda se chce zbavit stovek úředníků, většinou však jen na papíře. I tak ušetříme přes 3 miliardy, tvrdí ministerstvo financí

 
Miloš Cihelka

Stát má příliš úředníků a jejich počet budeme snižovat, opakovaně přislíbil premiér Andrej Babiš (ANO). Vysokou míru byrokracie kritizoval několikrát také prezident Miloš Zeman. "Úředníků je příliš. Algoritmizujme státní správu," vyzval například vládu, když ji v červenci přišel do sněmovny podpořit při její žádosti o důvěru. "Ano, máme 16 tisíc černých duší," připustil tehdy premiér.

Ministerstva a další státní instituce se nyní skutečně k rušení nadbytečných úřednických a dalších pracovních míst chystají, většinou však pouze na papíře. Stát by přesto mohl na platech svých zaměstnanců ušetřit. Mnozí úředníci totiž pravděpodobně přijdou o doposud pobírané odměny.

Ministerstvo financí v srpnu přišlo s návrhem na zrušení 2221 služebních a pracovních míst od 1. ledna příštího roku. Vládou již schválený státní rozpočet však nakonec počítá s číslem o zhruba 800 nižším. "Celkový počet rušených míst k 1. lednu 2019 představuje 1451," sdělil HN Zdeněk Vojtěch z tiskového oddělení ministerstva.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama