reklama
reklama
13. 10. 2018 | poslední aktualizace: 13. 10. 2018  12:19

Albert Bourla bude od příštího roku světovým generálním ředitelem společnosti Pfizer

Farmaceutická společnost Pfizer oznamuje, že od 1. ledna 2019 nastoupí Albert Bourla do funkce světového generálního ředitele (CEO - Chief Executive Officer) společnosti Pfizer. Albert Bourla v současnosti vykonává funkci světového provozního ředitele (COO - Chief Operating Officer) ve společnosti Pfizer. Dnešní CEO Ian Read bude i nadále pokračovat ve své funkci výkonného předsedy představenstva společnosti Pfizer.
-rkp
Ian Read a Albert Bourla, CEO společnosti Pfizer
Ian Read a Albert Bourla, CEO společnosti Pfizer
autor: Pfizer

Albert Bourla před nástupem na pozici světového provozního ředitele (COO) společnosti Pfizer (v lednu 2018) vedl divizi Innovative Health, která v roce 2017 dosáhla obratu 31,4 miliardy dolarů a zisku před zdaněním ve výši 18,3 miliardy. Před jmenováním do funkce ředitele divize Innovative Health působil od ledna 2014 jako prezident obchodní jednotky zaměřené na vakcíny, onkologii a volně prodejné produkty. Během jeho čtyřletého vedení se objem výnosů v oblasti onkologie ztrojnásobil a v segmentu vakcín vzrostl o polovinu.

Je mi velkou ctí stát se příštím CEO společnosti Pfizer a vážím si veškeré důvěry. Chtěl bych také poděkovat Ianovi za jeho nepřetržitou podporu. Pfizer zažívá dynamické časy a já se těším na spolupráci se všemi kolegy při dodávání životně důležitých léků pacientům po celém světě, což je základní poslání naší společnosti,“ uvedl Albert Bourla.

Bylo mi ctí během uplynulých osmi let působit ve funkci světového generálního ředitele společnosti Pfizer,“ řekl Ian Read. „Nastal však čas na změnu ve vedoucí pozici a Albert je správnou osobou, která povede Pfizer v nadcházejících letech. Albert je přirozeně vůdčí osobnost, za 25 let ve společnosti získal rozsáhlé znalosti v oboru a prokázal schopnost ji budovat a rozvíjet.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama