reklama
reklama
11. 10. 2018 | poslední aktualizace: 12. 10. 2018  10:04

Program SPD v Kladně nepoužijeme, pokračování primátora Volfa je nepřijatelné, proto jsme v koalici s Okamurovým hnutím, říká lídr Kladeňáků

 
Radek Bartoníček
Radek Bartoníček
redaktor

I když souboj o to, kdo bude primátorem Kladna, probíhá mezi nynějším primátorem Milanem Volfem (Volba pro Kladno) a jeho předchůdcem Danem Jiránkem (ODS), důležitou roli v něm hraje politický nováček Tomáš Kutil. Čtyřiatřicetiletý skaut se léta věnoval podnikání v rodinné firmě, letos ale vedl do voleb sdružení Kladeňáci. To skončilo překvapivě třetí, a mohlo tak rozhodnout o tom, jestli Kladnu povládne Volf, nebo Jiránek. Kutil se rozhodl se svým sdružením pro koalici s ODS, hnutím ANO a SPD, což vyvolalo vlnu kritiky vzhledem k tomu, že SPD je označovaná za extremistickou stranu.

Proč právě s SPD, nezvažovali jste koalici s nynějším primátorem Volfem?

Vnímáme, že SPD je kontroverzní strana, s jejím celostátním programem nesouhlasíme. Jenže kdybychom se s ní nedomluvili my, vznikla by koalice Volba pro Kladno primátora Volfa společně s KSČM a SPD. Něco takového bylo pro nás bytostně nepřijatelné. Jen by pokračovaly praktiky současného vedení, které řídí město netransparentně a často proti vůli občanů.

Ve volbách ale získal primátor nejvíce hlasů

Chodil jsem na zastupitelstvo rok a viděl jsem, jak špatně město řídí. On je ale mediálně velmi zdatný. Svá rozhodnutí dokáže prodávat jako správná. Řekne, že reguluje hazard, a přitom tady vloni vznikla další dvě kasina, a to ve velkých centrech, kam chodí plno dětí. Ovšem on to popisuje jako regulaci hazardu a lidé jsou nadšení. A nejde zdaleka jen o hazard, ale třeba také o obchod s chudobou.

Jenže stačí to na to, abyste brali do koalice SPD?

Naprosto chápu výhrady k tomu, jak se SPD chová na celostátní úrovni. Ale my řešíme komunální úroveň, když se podíváte do programu SPD v Kladně, mají v něm body, které se týkají například opravy silnic, městských bytů, bezpečnosti a podobně. Takže z celostátního programu SPD naše kladenská koalice rozhodně nečerpá.

Ovšem i v Kladně můžete narazit na věci, které se týkají kontroverzních věcí v programu SPD.

O tom jsme se bavili i se zástupci SPD hned na prvním sezení. Řekli jsme, co jsou pro nás zásadní věci, a chtěli jsme znát názor zastupitelů SPD. Domluvili jsme se, že v roli zastupitelů nebudeme zatahovat do komunální politiky jakákoliv celostátní témata všech zúčastněných stran.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama