reklama
reklama
20. 9. 2018 | poslední aktualizace: 23. 9. 2018  12:58

Kandidáti slibují investice, města ale neumí velké projekty dokončit. Na účtech radnic a státních organizací leží neutracených 200 miliard

 
Martin Ťopek
Martin Ťopek
redaktor

Sliby výstavby nových bytů, cyklostezek či obchvatů jsou na volebních billboardech jedny z nejčastějších. Velké investiční projekty přitom města často neumí dokončit a na účtech se hromadí neutracené miliardy.

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) potvrdila, že veřejné rozpočty, tedy měst, krajů a dalších institucí, jsou v přebytku, byť důvody mohou být různé. "Je to zhruba 200 miliard, které leží na účtech. Jsou to velké peníze, ale důvody jsou různé případ od případu, někdo investuje, někdo se chystá investovat a někdo se zbytečně chová ostražitě," uvedla Schillerová.

Například statutární města včetně Prahy skončila za loňský rok v přebytku přes 11 miliard korun. Jsou to přitom peníze, které mohly být využity právě na výstavbu bydlení či zlepšení dopravní situace ve městech a podobně.

V Praze například činil loňský přebytek téměř sedm a půl miliardy. Přitom se dlouhodobě hovoří o dokončení Městského okruhu, zahájení stavby trasy metra D a hlavně o potřebě nových bytů.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama