reklama
reklama
6. 9. 2018 | poslední aktualizace: 6. 9. 2018  10:41

Martin Slaný hlavním ekonomem investiční skupiny DRFG

Dosavadní ředitel sekce ekonomických studií Institutu Václava Klause Martin Slaný se od září stává hlavním ekonomem investiční skupiny DRFG. Bývalý dlouholetý Klausův poradce pro ekonomiku a v posledních třech letech Klausova úřadu i ředitel jeho sekretariátu bude mít na starosti vyhodnocování ekonomických příležitostí a potenciálních rizik, zpracovávání dopadových studií, ekonomických a statistických analýz a také prezentaci směrem k obchodním partnerům a veřejnosti.
-rkp
Čtěte více o: personálie | ekonom | investice | finance
Martin Slaný, hlavní ekonom investiční skupiny DRFG
Martin Slaný, hlavní ekonom investiční skupiny DRFG
autor: DRFG

Martin Slaný vystudoval národní hospodářství a ekonomickou teorii (2007) na Vysoké škole ekonomické v Praze a na téže škole získal doktorát v oboru finance (2014). V letech 2007–2013 působil jako poradce prezidenta republiky pro ekonomiku a v letech 2011–2013 zároveň jako ředitel Sekretariátu prezidenta republiky. Zastupoval prezidenta na jednáních vlády, byl členem Rady vlády pro národnostní menšiny (2008–2013), členem odborného panelu k finanční gramotnosti při Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze (2009–2013) a členem Centra pro ekonomiku a politiku. Po skončení funkčního období Václava Klause se stal ředitelem ekonomických studií Institutu Václava Klause. Martin Slaný přednáší makroekonomii na VŠE v Praze a publikuje v odborném ekonomickém tisku. Hovoří anglicky a německy.

„Příchod do DRFG je logickým vyústěním mého pohybu od státního sektoru k tomu soukromému. Rád bych zde zužitkoval své analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem do firmy, tak především směrem k veřejnosti. DRFG vnímám jako dynamickou firmu, která si za několik málo let vybudovala významnou pozici na trhu jako společnost s erudovaným vedením, které má jasnou vizi, jak se stát jednou z nejvýznamnějších investičních společností u nás i v regionu střední Evropy,“ říká Martin Slaný.

Funkce hlavního ekonoma byla dosud v investiční skupině DRFG neobsazena. Silné analytické oddělení DRFG sice komentovalo ekonomické dění ústy několika analytiků, dynamický vývoj skupiny si ale nyní vyžádal angažování ekonomické tváře a hlasu na plný úvazek.

„Martin Slaný je ekonomický expert, který nám díky své dobré orientaci v makroekonomickém dění dokáže pomoci s rozvojem skupiny. Zároveň bude v odborné debatě týkající se ekonomických témat, ale i směrem k laické veřejnosti, důstojným reprezentantem naší investiční skupiny,“ říká k jeho příchodu předseda představenstva a majoritní akcionář DRFG David Rusňák.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama