reklama
reklama
22. 8. 2018 | poslední aktualizace: 22. 8. 2018  00:00

Hotelům se daří, přibývá investorů, kteří kvůli nim přicházejí na český trh. Na ubytování pro turisty se mění i staré kanceláře

 
Adam Váchal
Adam Váchal
redaktor

V tuzemských hotelech již pět let v řadě dramaticky roste počet návštěvníků. Loni se jich v Česku ubytovalo rekordních 14 milionů a letošní rok může být ještě silnější. "Ve druhém čtvrtletí se v hotelích, penzionech, kempech a dalších zařízeních ubytovalo 5,5 milionu hostů," popisuje Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu Českého statistického úřadu. Šlo tak o meziroční nárůst 4,6 procenta.

S největším náporem hostů se potýká Praha, kde již hotely naráží na své kapacity. "Současně v hlavním městě není příliš příležitostí pro výstavbu nových hotelů," dokresluje situaci David Nath, vedoucí hotelového týmu pro střední a východní Evropu v poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

Právě vysoká poptávka po ubytování a současně pomalu se zvyšující počet pokojů láká na pražský hotelový trh nové investory. "To, že v Praze hotelů příliš nepřibývá a neroste konkurence, vede k tomu, že hotely zvyšují výrazně svoji ziskovost. Za poslední čtyři roky jim narostla o 60 procent a je již vyšší než ve Vídni. Do hlavního města se i proto snaží dostat velcí operátoři. Poptávka z jejich strany je skutečně vysoká. Chybí zde ale nabídka nemovitostí. Vlastníci je dnes nechtějí prodávat," říká partner společnosti Cushman & Wakefield Bořivoj Vokřínek, specialista na oblast hotelů.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama