reklama
reklama
9. 7. 2018 | poslední aktualizace: 9. 7. 2018  17:13

V Bonnu se hodnotily zajímavé projekty z automotive logistiky, Gefco získalo ocenění za aplikaci pro přesun hotových vozů

Logistická společnost Gefco získala ocenění v kategorii "Innovation Leader" v rámci soutěže Automotive Logistics Awards za projekt s názvem My Car is There. K vítězům dalších kategorií patří například Scania, DHL, Neovia Logistics, Ubimax, Magna Steyr, CEIT nebo Seat.
pat
Čtěte více o: logistika | ocenění | projekt
Ilustrační foto
Ilustrační foto
autor: GEFCO

My Car is There (MCIT) je projekt umožňující zákazníkovi zajištění přepravy daného vozidla v systému „door-to-door“ přes aplikaci ve smartphonu. Technologie je postavena na řešení vycházejícím z digitální platformy sloužící pro přepravu jednotlivých vozů na B2B i B2C trhu. Stačí jen několik kliknutí a technologie MCIT zajistí vyzvednutí a přepravení vozu na jakékoliv místo určení. Součástí projektu je též online sledování přepravy vozu v reálném čase.

Mezi další oceněné patřila například Scania s projektem zelené logistiky na trase Německo-Benelux. Vizí Scanie je stát se lídrem v udržitelné dopravě. Aby toho dosáhla, provedla během pěti let velkou transformaci své logistiky s důrazem na větší efektivitu a minimalizace emisí CO2. Scania využívá multimodální dopravy a používá alternativní paliva.

Společnost 4flow v oceněném projektu položila důraz na vizibilitu v celém svém zásobovacím řetězci s využitím Dopravního řídícího střediska Opel/Vauxhall (Transportation Control Centre, TCC) a na míru vytvořené sady optimalizací v dopravě. Tím odstranil fragmentaci zásobovacího řetězci a dosáhl naprosté viditelnost všech přepravovaných položek v celé své logistické síti.

DHL uspěla se svou platformou DHL Resilience360 , která je určena pro udržení funkčnosti zásobovacích řetězců při katastrofám či politických nepokojích. DHL Resilience360 Resilience360 je inovativní platforma založená na cloudových technologiích; pomáhá firmám vizualizovat, sledovat a chránit své obchodní operace.

Mezi další oceněné patřily společnosti patřily Neovia Logistics, Ubimax, Magna Steyr, time:matters, TOFAS, CEIT, SEAT, NVD, Volvo Cars či Fracht SIA.

Autoři: pat
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama