reklama
reklama
27. 6. 2018 | poslední aktualizace: 27. 6. 2018  18:51

Marta Gellová, předsedkyně EFPA ČR, zvolena místopředsedkyní Evropské asociace finančního plánování EFPA EU

Valná hromada EFPA Europe, která se konala v červnu ve Vídni, zvolila členy nejužšího vedení. První místopředsedkyní se stala Marta Gellová, předsedkyně Rady Evropské asociace finančního plánování ČR. Svůj mandát bude vykonávat 3 roky, a kromě jiného je jejím úkolem implementace nového strategického plánu GREATStrategy. Návrh realizace posoudí EFPA již na následujícím zasedání, které se uskuteční v Praze 25. září, kdy plán zavádění GREAT Strategy projde procesem schvalování.
-rkp
Čtěte více o: personálie | finance | plán
Marta Gellová, místopředsedkyně Evropské asociace finančního plánování EFPA EU
Marta Gellová, místopředsedkyně Evropské asociace finančního plánování EFPA EU
autor: EFPA

Volba Marty Gellové do užšího vedení EFPA EU je logickým krokem, kterým se zhodnocují její bohaté zkušenosti v oboru finančního poradenství i dlouhodobá aktivita na mezinárodním poli.

Marta Gellová po ukončení studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a kurzu University of Cambridge působila v Radě Evropy ve Štrasburku a absolvovala praxi v právní kanceláři Simpson Courtis v anglickém Leedsu. Následně pracovala jako manažerka ve společnostech Rothmans of Pall Mall nebo Ford a věnovala se oblasti projektového managementu CRM.

V letech 2002-2004 vykonávala funkci předsedkyně představenstva a generální ředitelky I. P. banky.
V roce 2005 se stala členkou představenstva Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců České republiky (AFIZ), od roku 2017 je místopředsedkyní představenstva tohoto profesního sdružení.

V letech 2006 až 2014 byla členkou Board of Directors Evropské federace finančních zprostředkovatelů a poradců (FECIF), od roku 2014 je pak členkou poradenské komise této instituce.

V roce 2010 založila českou pobočku Rady Evropské asociace finančního plánování ČR (EFPA ČR) s cílem zavést v ČR evropské standardy pro finanční poradenství, akreditované zkoušky a certifikaci. Zároveň je předsedkyní a členkou Board of Directors EFPA EU.

Marta Gellová byla členkou 2 poradních orgánů vlády ČR. (PES a NERV-Penzijní reforma). Byla členkou několika profesních skupin v oblasti legislativy finančního trhu ČR i EU, Národní strategie finančního vzdělávání ČR a profesních i etických standardů v oblasti finančního poradenství. V roce 2012 získala ocenění LIGS Awards v oblasti dalšího profesního vzdělávání, stala se členkou Vědecké rady a následně i Board of Trustees LIGS University. Během své profesní kariéry rovněž pracovala jako poradkyně generálního ředitele České pojišťovny nebo jako členka Executive Board CIFA (Foundation of Independent Financial Advisors) se sídlem v Ženevě, jež má poradní status ECOSOC OSN.

Hovoří anglicky, rusky a italsky, má jednoho syna a ve volném čase se věnuje cestování a cvičení jógy.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama