reklama
reklama
23. 5. 2018 | poslední aktualizace: 23. 5. 2018  10:59

4x externí SSD: Tisíc giga ve 40 gramech i disk, který může letět z několika pater na beton

Nové externí disky Western Digital mají poutavé vlastnosti, musí se za ně ale zaplatit. My Passport SSD má úžasný poměr velikosti a kapacity, SanDisk Extreme zase rychlost. Standardem se stává USB Type-C, v balení nechybí ani potřebné kabely.
Otakar Schön
Otakar Schön
technologický editor

Externí disky byly dlouho levný způsob, jak rozšířit úložiště notebooků. Zejména po nástupu ultrabooků s malými SSD úložišti popularita externích disků vzrostla. Nyní se začínají prosazovat externí SSD úložiště. Stále jsou výrazně dražší než obyčejné pevné disky – asi pětkrát –, ale vynahrazují to rychlostí, zvýšenou odolností i nízkou hmotností. 

Nová generace externích disků už také zareagovala na nový standard připojení externích zařízení k počítačům. Standardem se stává konektor USB Type-C a v balení s externím diskem je možné najít dokonce obě varianty kabelu – se dvěma „céčky“ na koncích i s konektorem USB Type-C na jednom a tradičním velkým konektorem na druhém.

My jsme mohli otestovat aktuální nabídku společnosti Western Digital. Tři disky prodávané pod dvěma značkami jsme pro srovnání doplnili ještě jedním SSD úložištěm Adata. Výsledky mimo jiné ukazují, že externí SSD mohou být rychlejší než SSD úložiště přímo v noteboocích.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama