reklama
reklama
30. 4. 2018 | poslední aktualizace: 30. 4. 2018  08:40

Maia Horniak povede třetí ročník bakalářského oboru Produkce kreativních médií na PRAGUE COLLEGE

Prague College, jedna z předních soukromých vysokých škol v České republice s výukou v anglickém jazyce, oznámila, že do vedení třetího ročníku jejího britského bakalářského programu Produkce kreativních médií byla jmenována Maia Horniak.
-rkp
Maia Horniak, vedoucí třetího ročník bakalářského oboru Produkce kreativních médií na PRAGUE COLLEGE
Maia Horniak, vedoucí třetího ročník bakalářského oboru Produkce kreativních médií na PRAGUE COLLEGE
autor: PRAGUE COLLEGE

Maia Horniak získala tituly na filmových a mediálních školách v Praze, Kodani a v Sydney. Je mezinárodně uznávanou režisérkou v oblasti filmu, televize a dokumentárních filmů a má více než 15 let profesionálních zkušeností z oboru. V současné době ji v Londýně zastupuje přední mezinárodní talentový agent Casarotto Ramsay.

Maia Horniak spolupracovala s řadou renomovaných filmových produkčních studií a společností, včetně Stillking (Praha) a Universal, Miramax a MTV (USA), a také s lidmi jako je Charles Roven (producent), Terry Gilliam (režisér), Heath Ledger (herec), Matt Damon (herec), Hugh Jackman (herec) a mnoha dalšími.

Je to vášnivá a inspirativní učitelka, která má více než 12 let zkušeností ve výuce a tvorbě kurzů v oblasti videa, médií, režie a herectví na nejuznávanějších australských filmových školách, univerzitách a dramatických školách (jako jsou AFTRS, NIDA a UNSW).

Maia se narodila v Paříži československým umělcům, kteří později emigrovali do Austrálie. Byla jedním z nejmladších tvůrců, kteří byli přijati na světově uznávanou filmovou školu FAMU v Praze, a později absolvovala studium výtvarného a mediálního umění na University of New South Wales v Sydney a v Kodani na Royal Art Academy. Poté, co získala zkušenosti jako výkonná asistentka producentů a režisérů na mnohamilionových filmových produkcích studií Universal a Miramax v Praze a Los Angeles, dokončila Maia v roce 2006 studium filmové režie na renomované australské filmové, televizní a rozhlasové škole (AFTRS), kde získala ocenění Gilbert & Tobin za “nejvýznamnější a nejslibnější počin”.

Dosud Maia režírovala více než deset oceněných krátkých filmů, televizní film, několik dokumentů, reklam a videoklipů. Její krátké filmy zaznamenaly mezinárodní úspěch a byly promítány na více než třiceti uznávaných mezinárodních filmových festivalech včetně Sydney, Palm Springs, Milána, Brooklynu, Bruselu, Edmontonu, Flickerfestu a Cannes, kam byl v roce 2007 pozván její film "Loveproof". Maia je také zkušenou editorkou a fotografkou a právě dokončila režii, natáčení a postprodukci dokumentární série “8 Million Steps" o cestách po Španělsku ve spolupráci se společností Slow Food International. Její první celovečerní film, romantická komedie "Wake With Me", je v současné době v raných fázích zajišťování financování a castingu.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama