reklama
reklama
25. 4. 2018 | poslední aktualizace: 25. 4. 2018  18:52

Za loňský rok vyplatí Moneta dividendu 4,1 miliardy korun, Komerční banka 8,9 miliardy

Moneta Money Bank vyplácí dividendu akcionářům od vstupu na pražskou burzu podruhé, loni 9,80 koruny na akcii, letos rovných osm korun, celkem vyplatí dividendu 4,1 miliardy korun. Komerční banka vyplácí dividendu za 8,9 miliardy korun, tedy 47 korun na akcii, loni přitom byla dividenda 7,6 miliardy, tedy 40 korun na akcii. Komerční banka je třetí největší bankou v Česku s 1,6 milionem klientů, Moneta má asi milion klientů.
ČTK
ČTK

Moneta Money Bank vyplatí za loňský rok dividendu 4,1 miliardy korun, což je osm korun na akcii před zdaněním. O výsledcích středeční valné hromady informoval mluvčí banky Jakub Švestka. Moneta, která do předloňského května působila pod názvem GE Money Bank, vyplácí dividendu akcionářům od vstupu na pražskou burzu podruhé. Loni vyplatila 9,80 koruny na akcii před zdaněním.

V řádné konsolidované účetní závěrce je uveden zisk po zdanění přes 3,9 miliardy korun, v řádné individuální závěrce zisk po zdanění přes 3,6 miliardy korun. Valná hromada rozhodla o tom, že akcionářům bude vyplacena navrhovaná dividenda celkem přes čtyři miliardy Kč, která se bude skládat ze zisku banky za rok 2017 přes 3,6 miliardy korun a části nerozděleného zisku banky minulých let více než 420 milionů Kč, uvedla banka.

"Tuzemští investoři blázní po dividendách. Není proto divu, že právě u Monety je dividenda hlavním tahákem. Udržitelnost takto vysoké dividendové politiky je však pro všechny velkým otazníkem. Marže finančního sektoru jsou totiž dlouhodobě pod tlakem a Moneta může své pomyslné dividendové prvenství ztratit," řekl František Bostl z poradenské firmy Starteepo. Očekává, že se během následujících let dividendy Monety zařadí na úroveň dividend ČEZ, Philip Morris či nově příchozí firmy Prabos.

Monetě Money Bank loni klesl konsolidovaný čistý zisk meziročně o 3,2 procenta na 3,9 miliardy korun. Provozní výnosy se snížily o 6,5 procenta na 10,3 miliardy korun.

General Electric prodala veškeré své akcie v Moneta Money Bank předloni na podzim a nyní se zaměřuje primárně na průmyslovou činnost. Moneta Money Bank má asi milion klientů. Její akcie se obchodují na pražské burze. Ve středu se cena jedné z nich pohybovala těsně pod hranicí 85 korun na akcii.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama