reklama
reklama
7. 1. 2018 | poslední aktualizace: 7. 1. 2018  07:30

Petr Kohout, Radek Mlčák a Mark Tornij posilují vedení ING Bank ČR

ING Bank ČR přivedla na přelomu roku do svého týmu nové posily. Na pozici Chief Operating Officer přichází Petr Kohout, který dosud pracoval na obdobné pozici v Home Credit International. Na pozici Chief Financial Officer se z ruské pobočky ING Bank vrací Radek Mlčák. Ředitelem Wholesale Banking se stává Mark Tornij, který doposud zastával pozici Head of Capital Structuring & Advisory pro Německo a Rakousko.
-rkp
Čtěte více o: personálie | management | bankovnictví | ING
Petr Kohout, Radek Mlčák a Mark Tornij, ING Bank ČR
Petr Kohout, Radek Mlčák a Mark Tornij, ING Bank ČR
autor: ING

Petr Kohout (45) nastoupil na konci loňského roku na pozici Chief Operating Officer a bude zodpovědný za vybudování a řízení podpůrných procesů při transformaci české pobočky ING Bank na univerzální banku a za její každodenní provoz.

V minulosti zastával řadu významných manažerských pozic v sektoru finančních služeb – v České republice i v zahraniči. Větší část své profesní kariéry strávil ve skupině Société Générale, kde se věnoval zejména  oblasti spotřebitelského financování a leasingu automobilu. Před nástupem do ING Bank pracoval 3 roky jako Group Chief Financial Officer ve skupině Home Credit International.

Petr Kohout vystudoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase rád sportuje a jeho zálibou je rovněž cestování.

Radek Mlčák (40), který se vrací po pěti letech působení v zahraničí, zaujímá pozici Chief Financial Officer ING Bank ČR. Mlčák má dlouholetou praxi v oblasti bankovnictví. Do ING Bank ČR nastoupil již v roce 2005 po předchozích zkušenostech v České národní bance a PriceWaterhouseCoopers. V roce 2013 odešel do globální centrály ING Bank v Amsterdamu, kde měl na starosti strategii a řízení výkonnosti dceřiných společností ve 13 zemích. V roce 2016 odešel do ruské ING Bank na pozici finančního ředitele.

Po návratu do České republiky bude zodpovědný za vytváření finanční strategie, řízení výkonnosti a chod finančních oddělení.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, má dvě děti a ve volném čase sportuje. Baví ho fotbal, lyžování, golf a kolečkové brusle.

 

Mark Tornij (40), který má přes 18 let zkušeností v mezinárodním prostředí korporátního bankovnictví, nastupuje na pozici Head of Wholesale Banking ING Bank ČR. Wholesale Banking ČR spadá od srpna pod německou ING a jeho přímým nadřízeným tedy bude kromě CEO ING Bank ČR Isolda Heemstry i Joachim von Schorlemer, člen představenstva ING DiBa.

Mark Tornij doposud pracoval jako Head of Capital Structuring & Advisory pro Německo a Rakousko a předtím v oddělení Structured Finance and Mergers & Acquisitions. Jeho kariéra v ING Bank začala již v roce 2000. Od té doby zastával různé role napříč finančními odděleními v Nizozemsku a Německu.

Vystudoval mezinárodní management na univerzitě v Maastrichtu. Je ženatý a má tři děti. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, cestováním a sportem.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama