reklama
reklama
14. 12. 2017 | poslední aktualizace: 14. 12. 2017  10:10

Ondřej Vejdovec finančním ředitelem FinTech společnosti Twisto

FinTech společnost Twisto, která jako první v České republice představila odložené platby na internetu, má nového finančního ředitele, kterým se v prosinci stal Ondřej Vejdovec. Na nově vytvořenou pozici přichází z Moneta Money Bank a jeho primárním cílem je nastavit procesy řízení financí tak, aby se karlínský startup přehoupl v roce 2019 do černých čísel. K tomu by měla pomoci také nedávná investice nizozemské banky ING a rakouské pojišťovny UNIQA.
-rkp
Ondřej Vejdovec, finanční ředitel FinTech společnosti Twisto
Ondřej Vejdovec, finanční ředitel FinTech společnosti Twisto
autor: Martin Jahn

Ondřej Vejdovec (33) je absolvent magisterského studia na pražské Karlově univerzitě, kde vystudoval obor Finance, finanční trhy a bankovnictví. Již během studií magisterského oboru působil v poradenské společnosti Deloitte, kde pracoval v týmu poskytujícím finanční poradenství při fúzích a akvizicích. V lednu 2012 pak nastoupil v rámci programu Financial Management do GE Money Bank, kde za dva roky působil střídavě jako analytik v Praze, v londýnské centrále banky a také v Irsku. Na začátku roku 2014 Ondřej povýšil na pozici senior analytika financí v oddělení „pricingu“, kde se věnoval cenotvorbě komerčních produktů banky. V červnu loňského roku, tedy měsíc po přejmenování banky na Moneta Money Bank, se stal manažerem v oddělení „product finance“ pro komerční produkty.

„FinTech společnosti jsou dle mého názoru novým hnacím motorem inovací ve finančních službách. Úspěchy Twista na domácí, ale i mezinárodní scéně jsem nějakou dobu sledoval zpovzdálí, a když přišla nabídka stát se finančním ředitelem, dlouho jsem neváhal. Život startupové firmy se oproti tradičnímu korporátu hodně liší, ale mně se líbí ta míra odpovědnosti a možnost budovat moderní platební službu, kterou já i moje rodina sami využíváme. Mým primárním cílem je pomoci Twistu dostat se do černých čísel, což by dle současných plánů mělo nastat v průběhu roku 2019,“ říká Ondřej Vejdovec, nový CFO Twista.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama