reklama
reklama
26. 10. 2017 | poslední aktualizace: 26. 10. 2017  00:00

Stáže můžou být pro budoucnost firem klíčové

Pokud by podniky nenabízely stáže pro studenty a absolventy technických a IT oborů, nejlepší talenty by jim vyfoukla konkurence. Dobré je, když student nastoupí do nějaké společnosti už při škole. Originálním způsobem řeší nábor IT firma STRV. Organizuje kurzy pro začínající vývojáře zaměřené na praktické dovednosti.
Kristína Paulenková
Kristína Paulenková
redaktorka speciálních projektů

Absolventi technických a IT oborů vstupují na pracovní trh s velkými očekáváními, i když mnohdy ještě nemají jasno, na co se chtějí v rámci svého oboru specializovat. V tom se jim snaží vyjít maximálně vstříc firmy. Vědí, že vysokoškoláků s čerstvým diplomem z technické školy je málo a že mají široké, byť teoretické znalosti. Proto o ně podniky bojují už během studií. "Kdyby firma vypsala pozici a čekala, že se na ni někdo přihlásí, bylo by docela těžké někoho najít. Je potřeba shánět mladé lidi už během studia," říká Vladimír Kulla, ředitel vývojového a prototypového centra společnosti Siemens ČR.

Atraktivní firmy jako Google, Microsoft nebo Siemens to mají snazší. Každá větší společnost nabízí stáže pro studenty a absolventy, kteří si mohou vybrat z nespočtu specializací. Ty menší musí být vynalézavější, aby se jim podařilo oslovit ty nejlepší.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama