reklama
reklama
14. 9. 2017 | poslední aktualizace: 14. 9. 2017  09:11

David Hůla generálním ředitelem firmy Strunal Schönbach

Společnost Strunal Schönbach, výrobce houslí, viol, čel, kontrabasů a kytar změnila svého jednatele. Na pozici Generálního ředitele a jediného jednatele byl jmenován David Hůla, který se funkce ujímá v době rozsáhlé restrukturalizace podniku. Strunal Schönbach je zároveň významným zaměstnavatelem v Lubech a okolí.
-rkp
David Hůla, generální ředitel firmy Strunal Schönbach
David Hůla, generální ředitel firmy Strunal Schönbach
autor: Ivan Barta

David Hůla (46) bude mít na starost kromě vedení celé společnosti také marketingový a obchodní rozvoj, a to jak na domácí půdě, tak v zahraničí. Zodpovědný bude také za užší spolupráci se Základními uměleckými školami, se kterými chce společnost značně rozšířit dosavadní spolupráci.

„Do firmy nastupuji s velkým respektem k nelehké historii, kdy si společnost prošla jak svá období slávy, tak i úpadku při znárodnění ve čtyřicátých letech, s respektem k uměleckému řemeslu, které má v nejen v Lubech obrovské renomé, ale zejména své jmenování do pozice generálního ředitele vnímám jako velkou výzvu, kdy je nutné stabilizovat podnik po turbulentním období,“ komentuje své zvolení do funkce jednatele David Hůla a dodává: „Vedle samotného rozvoje firmy se chci soustředit také na spolupráci se základními uměleckými školami, abychom se stali pro talentované děti partnery nejen z pohledu nástrojů samotných, ale byli jim i oporou na jejich umělecké dráze již od školních let.“

David Hůla v poslední době pracoval pro řadu společnosti jako business konzultant. Předtím se věnoval zejména marketingu společností jako AkzoNobel Coatings, kde se mimo jiné zasloužil společně se svým týmem o znovu „nakopnutí“ tradiční české značky Luxol na českém a slovenském trhu. Dříve spolupracoval a měl možnost se podílet na zásadních změnách značky Kofola v době proměn komunikační strategie - z „nostalgie starší generace“ s cílem oslovit mladé lidi. Svou kariéru započal ve společnosti Nestlé Food, kde vedl marketingově značku Magii a Carpathia na Českém a Slovenském trhu, a kde měl možnost věnovat se rovněž Business developmentu nových kategorii.

„Na svých pozicích jsem měl vždy zásadní přesah od obchodu přes výrobu až po logistiku, proto jsem nabídka Strunalu Schöbach nemohl odmítnout,“ doplňuje David Hůla ke své dosavadní kariéře.  

 

Strunal Schönbach je tradičním výrobcem strunných nástrojů, který působí v kraji mistrů houslařů s více jak 300letou tradicí. Nachází se v městečku Luby (původně Schönbach) v západních Čechách, ale renomé firmy sahá daleko za hranice ČR. Základy Strunal Schönbach tvoří lidé a jejich láska k řemeslu. Po desítky let nabízí Strunal Schönbach tradiční, ručně vyrobené strunné nástroje z vzácného rezonančního dřeva, které dodává nástrojům zvuk prvotřídní kvality. Strunal Schönbach je světovým ambasadorem české ruční výroby a precizní práce.

 

Autoři: -rkp
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama