reklama
reklama
31. 7. 2017 | poslední aktualizace: 31. 7. 2017  08:21

Nejlepší věc, jak si udržet lidi ve firmě, je dát jim vzdělání, říká předseda Asociace malých a středních podnikatelů Havlíček

Firmy se zaměřují na vzdělávání zaměstnanců, aby svého zaměstnavatele neopustili, říká Karel Havlíček. Velkou roli v tom hraje i samotné ego zaměstnavatele. Nejvíc se o své zaměstnace starají firmy, které potřebují, aby hodně komunikovali s klienty.
Lenka Petrášová
Lenka Petrášová
redaktorka

Proč se firmy zaměřují na vzdělávání zaměstnanců? Odpověď je jednoduchá. Jde o opečovávání těch, kteří vás neopustí. A taky trochu o ego majitele. Přesněji: jde o budování lásky k firmě u těch, kdo už školním cvičkám dávno odrostli, přesto mají svou práci rádi a chtějí v ní dlouho vydržet. Tak trošku to souvisí se zálibou Čechů v nejrůznějších diplomech, jimiž se rádi chlubíme, či v potvrzeních o vzdělání a v medailích. Alespoň to je názor předsedy Asociace malých a středních podnikatelů Karla Havlíčka.

HN: Jde u firemního vzdělávání dospělých lidí o záležitost větších podniků?

Ani náhodou. Jde o zaměření se na filozofii firmy. Předat dál to, co si já jako majitel myslím, že je podstatné pro fungování společnosti.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama